Karpating – aplikacja dla wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać ziemię gorlicką

Informujemy, że Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” wzbogaciła się o nowe narzędzie promocji i informacji o atrakcyjnych miejscach, zabytkach, trasach czy wydarzeniach aplikację mobilną KARPATING. Aplikacja ta przygotowana została dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android jak i iOS a jej pobranie możliwe jest ze sklepu Google Play i App Store.

Równolegle prowadzona jest także strona internetowa karpating.pl prezentująca treści tożsame z aplikacją.

Beskid Gorlicki to miejscówka, do której wędrowały karpackie ludy, którą stworzyły kultura pogórzańska, łemkowska i żydowska. Usłane górami i dolinami gorlickie czaruje niesamowitą naturą puszczy karpackiej, przemierzoną stopami wschodu i zachodu.

Tu pulsuje karpating – energia do życia, odkrywania skarbu czarnego złota, źródeł zdrowotnych wód, podróży karpackich. Karpating pachnie niedźwiedzim czosnkiem, powszednim chlebem, wabi dźwiękiem klockowej koronki. Cerkwie i kościoły wybrzmiewają na znak połączenia wschodu z zachodem, a hejnał z gorlickiej wieży niesie się echem w karpackie zdroje.

Aplikacja pokaże najważniejsze atrakcje regionu, pozwoli na zaplanowanie podróży i wyznaczenie trasy dojazdu do wybranych atrakcji. Baza ciekawych tras zadowoli entuzjastów pieszych i rowerowych wędrówek, a interaktywna mapa pozwoli nie zgubić się w terenie.

Aplikację można pobrać tutaj:

Aplikacja iOS

Aplikacja android