Jeden dzień w wojsku – spotkanie z żołnierzami w Wilczyskach.

13 września w czwartek Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczyskach odwiedziła delegacja Wojsk Obrony Terytorialnej z Wrocławia .Para wojskowych-podporucznik Dominika Januszewska i podporucznik Arkadiusz Boroń zostali zaproszeni  w ramach programu obchodów 100 lecia Odzyskania  Niepodległości. W przedszkolu nasi goście opowiedzieli dzieciom jak wygląda życie w koszarach i na poligonie. Przedszkolaki dowiedziały się  jakie cechy muszą wypracować ,aby w przyszłości móc zostać żołnierzami. Niemałym zaskoczeniem dla zebranych było to, że do służby wojskowej zgłasza się dużo kobiet . Podporucznik Dominika potwierdziła, że kobiety w wojsku nie mają taryfy ulgowej ,ale radzą sobie świetnie. Było to widać na przedstawionych zdjęciach z ćwiczeń w terenie.

Podoficerowie przyjęli też zaproszenie do naszej szkoły. W ramach zajęć z zakresu preorientacji zawodowej uczniowie poznali warunki rekrutacji na uczelnie wojskowe i dowiedzieli się do jakich zadań szkoleni są żołnierze .Podczas prezentacji multimedialnej można było zobaczyć jakim uzbrojeniem dysponuje współczesne wojsko.

Dzieci z przedszkola i uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali gości. Kto wie, może za jakiś czas na podobne spotkanie zaprosimy żołnierzy z Wilczysk ?