Jasełka bożonarodzeniowe

Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie jasełek czyli inscenizacji o Bożym Narodzeniu.

Przedstawienia w tej świątecznej tematyce, 22 grudnia 2016 roku zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach.
Piękne dekoracje, stroje i udane występy złożyły się na bardzo interesujące przedstawienia. Wspólne słuchanie i śpiewanie kolęd wprowadziły dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości w świąteczną atmosferę.
W Bobowej, po zakończeniu jasełek i rozdaniu nagród za zdobycie wysokich lokat i udział w konkursach, głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Pan Adam Urbanek, który serdecznie podziękował dzieciom i nauczycielom za przygotowanie wspaniałego występu, pogratulował zdobycia nagród. Następnie głos zabrał  Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, złożył serdeczne życzenia, życząc zdrowych, radosnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

W Wilczyskach, oprócz jasełek miała miejsce również Wigilia, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele, obsługa a także zaproszeni goście. Obecna była sekretarz Gminy Pani Zdzisława Iwaniec, Dyrektor Szkoły Pan Wiesław Tarasek, p.o. dyrektora Pani Barbara Włodarz, ks. proboszcz Sławomir Gulik, Sołtys Wilczyska Pan Tomasz Tarasek, Radny Gminy Bobowa Pan Wiesław Janota, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wilczyskach Pani Barbara Krok oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Radzik. Również w Wilczyskach dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody w konkursie, którego istotą było, aby ze śmieci stworzyć coś pięknego i tak powstały wspaniałe szopki czy choinki z plastikowych butelek, makulatury, itp.
W imieniu Burmistrza Sekretarz Gminy Pani Zdzisława Iwaniec złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i życzyła wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Po wspólnej modlitwie, prowadzonej przez ks. proboszcza Sławomira Gulika, wszyscy zgromadzeni połamali się opłatkiem i zasiedli do wigilii.


MP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *