Jan Paweł II – Wielki Święty

Dnia 25 kwietnia, w przededniu wielkiego wydarzenia – Kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II, odbył się w naszej szkole apel poświęcony wielkiemu Polakowi przygotowany przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem wychowawczyni T. Skrzypek. W kawiarenkowej scenerii i zapachu wadowickiej kremówki, pełni zadumy i wyciszenia wysłuchaliśmy wspomnień o błogosławionym, oraz fragmentów przesłań Papieża skierowanych do dzieci i młodzieży. Przypomnieliśmy sobie wzniosłe i wyjątkowe słowa ukochanego Ojca Świętego. Mali aktorzy przy akompaniamencie muzycznym Ani i Jakuba Nosal zaśpiewali znane pieśni: „Czarną Madonnę”, „Barkę”, „Hymn na cześć Jana Pawła II” oraz piosenkę „Kochamy Cię, Janie Pawle II” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre. Pamięć o Janie Pawle II jest wciąż żywa i pozostanie w naszych sercach.
Na zakończenie Pani dyrektor Alicja Rodak wręczyła dzieciom nagrody i wyróżnienia za prace plastyczne wykonane w ramach konkursu pt; „Moje wspomnienia o papieżu”. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV– VI.
Nagrodzeni uczniowie klasy I-III:
1.Dominika Kurzawa
2.Paulina Szura,
3.Gabriela Szczepanek,
Wyróżnienie- Kamil Forczek, Kinga Bulanda.

Klasy IV-VI:
1.Magdalena Pawlak,
2.Bartłomiej i Magdalena Nowak,
3.Roksana Król,
Wyróżnienie – Paulina Stawiarska.

Dzieci w pełni zaangażowały się w przygotowanie swoich prac, by w ten sposób oddać hołd Wielkiemu Rodakowi. Dzieła uczniów zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli jak i samych uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *