Jan Kruczek z SP Bobowa zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej

Jan Kruczek – uczeń Szkoły Podstawowej w Bobowej został zwycięzcą XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”, pokonał wszystkich przeciwników i zdobył I nagrodę w kategorii klas 1-3. W kategorii klas 4 -7 Julia Kruczek – również ze Szkoły Podstawowej w Bobowej zdobyła wyróżnienie.

Przesłuchania finałowe, jak co roku odbyły się w podziemiach Kopalni Soli Bochnia, w komorze Warzyn na głębokości 250 metrów. W tegorocznej edycji Konkursu w etapie finałowym w Bochni wzięło udział 93 uczestników z 16 ośrodków z terenu całego kraju.

Recytacjom przysłuchiwało się znakomite Jury w składzie:

Barbara Cieślak – aktor teatru GROTESKA

S. Ines Krawczyk – redaktor naczelna „Małego Przewodnika Katolickiego”

Tadeusz Chudecki – aktor teatralny i filmowy

Józef Mika – aktor i reżyser programów dla dzieci

Milena Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Po przesłuchaniu w dniu 13 grudnia 2017 roku 93 uczestników Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii uczniów klas  1-3 I nagrodę zdobył Jan Kruczek ze Szkoły Podstawowej w Bobowej.

W kategorii uczniów klas 4-7 wyróżnienie zdobyła Julia Kruczek ze Szkoły Podstawowej w Bobowej.

Opiekunką uczniów była Siostra Rozaria.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów recytatorskich!

Oprócz prezentacji, na uczestników i gości Konkursu czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia połączone z noclegiem, warsztaty recytatorskie prowadzone przez członków Jury – aktorów: Panią Barbarę Cieślak z teatru GROTESKA oraz Panów Józefa Mikę i Tadeusza Chudeckiego.

Całe wydarzenie filmowała ekipa telewizyjna programu TVP ZIARNO, która przygotowała relację z tegorocznej edycji Konkursu. Emisja odcinka poświęconego w całości Finałowi „Pierścienia św. Kingi” i Kopalni Soli Bochnia odbędzie się w lutym 2018 roku!

Zapraszamy do obejrzenia!