IV Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej

W sobotę, 23.04.2016 na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się IV Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistek o Puchar Burmistrza Bobowej.

Cele turnieju to: popularyzacja piłki siatkowej w społeczności lokalnej, popularyzacja sportowego trybu życia wśród dziewcząt gimnazjów, wyłonienie najlepszej drużyny turnieju, popularyzacja walorów Rejonu Beskidzko-Pogórzańskiego.

Turniej zorganizowali:

  1. Burmistrz Bobowej
  2. Starostwo Powiatowe w Gorlicach
  3. Zespół Szkół nr 1 w Bobowej
  4. MKS Podkarpacie Bobowa
  5. Zespół Szkół Ogólnokształcącychw Bobowej
  6. Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej
  7. Bank Spółdzielczy w Grybowie oddział w Bobowej

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor ZS nr 1 w Bobowej Adam Urbanek, a towarzyszyli mu: wicestarosta Powiatu Gorlickiego Jerzy Nalepka, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś, dyrektor ZSO Tadeusz Rak, wicedyrektor ZSZ Beata Król.

W turnieju uczestniczyły dziewczęta z gimnazjów, z którymi mogły grać dziewczęta szkoły podstawowej danej miejscowości. W sumie w turnieju zagrało 15 drużyn, które po zaciętych meczach uplasowały się na nastepujących miejscach:

1 miejsce – Bobowa 1

2 miejsce – Biała Niżna

3 miejsce – Gromnik

4 miejsce – Stróże

5 miejsce – Siedliska 1

6 miejsce – Moszczenica

7 miejsce – Łużna 1

8 miejsce – Brzana

9 miejsce – Siedliska 2

10 miejsce – Bobowa 3 SP

11 miejsce – Stróżna SP

12 miejsce – Ciężkowice

13 miejsce – Bobowa 2

14 miejsce – Bobowa 4

15 miejsce – Łużna 2 SP

Skład zwycięskiej drużyny z Bobowej: Mucha Julia, Jaworecka Patrycja, Król Diana, Wojtaczka Natalia, Witek Weronika, Łaś Zuzanna

Zwycięzcy otrzymali puchary za miejsca 1-8, medale za miejsca 1-3, dyplomy za miejsca 1-15 oraz statuetki dla najlepszej atakującej, rozgrywającej, zagrywającej, najmłodszej zawodniczki, przyjmującej, najlepszej zawodniczki turnieju, wyróżniającej zawodniczki w drużynie. Nagrody ufundowali organizatorzy.

Nagrodzone zawodniczki:

Najmłodsza zawodniczka – Buraś Weronika

Najlepsza atakująca – Zięba Natalia

Najlepsza zagrywająca – Król Wiola

Najlepsza przyjmująca – Mucha Julia

Najlepsza rozgrywająca – Witek Weronika

Najlepsza zawodniczka – Król Diana

Wyróżniające zawodniczki:

Gromnik – Pruchnicka Aneta

Moszczenica  – Dąbrowska Oliwia

Stróżna – Durałek Arleta

Łużna 2 – Burkot Kamila

Biała Niżna – Kostecka Paulina

Bobowa 2 – Motyka Martyna

Bobowa 3 – Rudolphi

MariaBrzana – Maciaszek Kinga

Łużna 1 – Rafa Anna

Bobowa 4 – Warzecha Alicja

Siedliska 2 – Gąsior Patrycja

Stróże – Kuk Katarzyna

Siedliska 1 – Sarkowicz Sylwia

Ciężkowice – Uchwał Katarzyna

Bobowa 1 – Jaworecka Patrycja

Nagrody wręczali i gratulowali zaproszeni goście.

DSC_0001 DSC_0002 DSC_0004 DSC_0005 DSC_0006 DSC_0009 DSC_0011 DSC_0012 DSC_0013 DSC_0015 DSC_0017 DSC_0019 DSC_0020 DSC_0021 DSC_0023 DSC_0026 DSC_0027 DSC_0028 DSC_0029 DSC_0031 DSC_0032 DSC_0034 DSC_0035 DSC_0036 DSC_0037 DSC_0038 DSC_0041 DSC_0043 DSC_0044 DSC_0046 DSC_0047 DSC_0048 DSC_0050 DSC_0052 DSC_0053 DSC_0055 DSC_0056 DSC_0057 DSC_0059 DSC_0061 DSC_0062 DSC_0063 DSC_0065 DSC_0066 DSC_0068 DSC_0070 DSC_0071 DSC_0073 DSC_0074 DSC_0075 DSC_0076 DSC_0077 DSC_0079 DSC_0082 DSC_0084

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *