Finał III Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS”

W dniu 16 maja 2019r. w budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej odbył się Finał III Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS” pod hasłem: „Maszeruj do własnej muzyki, odnajdź ją i idź w jej rytm”. Organizatorami wydarzenia byli: Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych.

Dzień wcześniej 15 maja 2019r. odbyła się III Edycji Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego w którym udział wzięła młodzież z powiatu gorlickiego oraz nowosądeckiego.
Jury w składzie:
Przewodniczący: Wojciech Szafraniec – dyrektor ZSZ w Bobowej
Członkowie: Natalia Dusza – dyrektor Szkoły Muzycznej w Szalowej
Celina Job – CKiPG Bobowa
Robert Gryzik – dyrektor Szkoły Muzycznej w Bobowej
Piotr Ptaszkowski – nauczyciel ZSZ w Bobowej

wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
W kategorii ZESPÓŁ:
• I miejsce: Julia Król, Paweł Jędrzejowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łużnej
• II miejsce: Zespół SYNKOPA Weronika Klocek, Kamila Hasior, Aleksandra Niepsuj, Dominika Smoła, Natalia Smoła – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Siołkowej
Wyróżnienie:
1. Julia Ligęza, Martyna Sus – Szkoła Podstawowa w Wilczyskach
2. Katarzyna Grębla, Kamila Sekuła – Szkoła Podstawowa w Szalowej
3. Aleksandra Cieśla, Magdalena Job – Szkoła Podstawowa w Bobowej

W kategorii SOLISTA:
• I miejsce: Kamila Szwarc – Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach
• II miejsce: Jolanta Brończyk,
Aleksandra Wiejaczka – Szkoła Podstawowa w Wilczyskach
• II miejsce: Artur Kożuch – Szkoła Podstawowa w Wilczyskach

Wyróżnienie:
Nikola Obrzut – Szkoła Podstawowa w Bobowej

Zwycięzcy zaprezentowali swoje talenty w dniu 16 maja 2019r. podczas uroczystej gali na której obecni byli wszyscy członkowie zespołu „PECTUS”.

Wielka gala finałowa w dniu 16 maja 2019r. nie mogła odbyć się bez muzyki, która zajmuje ważne miejsce w życiu braci Szczepaników. W związku z czym na scenie pojawili się młodzi artyści uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej pod czujnym okiem Pani Marii Ziomek zaprezentowali różne układy choreograficzne. Niespodzianką dla zespołu było wykonanie przez dzieciaki m.in. utworu „Barcelona” w którym maluchy wcieliły się w postacie: Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja Szczepaników. Wśród muzycznych atrakcji spotkania znalazł się także koncert saksofonowy uczniów oraz nauczyciela Szkoły Muzycznej I stopnia z Bobowej. Na scenie gościnnie wystąpił także zespół „The Basement” w składzie: Aleksandra Gryzło, Aneta Siedlarz, Patryk Kruczek, Dominik Siedlarz – laureaci I Finałowej Edycji Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS”.

Po tym krótkim wprowadzeniu na scenie pojawili się laureaci wcześniejszego konkursu, którzy raz jeszcze wykonali wybrany utwór z zespołu „PECTUS”, lecz tym razem to bracia Szczepanikowie oceniali występy uczestników. Według zespołu „PECTUS” najlepiej zaprezentowała się Kamila Szwarc.
Tym samym uczennica Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach została laureatem III edycji Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS”.

W trakcie gali uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w Konkursie Wiedzy o Zespole „PECTUS”, który przygotowali nauczyciele szkoły w formie quizu natomiast lider zespołu „PECTUS” Tomasz Szczepanik wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy mogli spróbować swoich sił w quizie o swoich latach szkolnych spędzonych w Zespole Szkół Zawodowych. Niespodzianką także zapewne była prezentacja krótkiego filmu z lat szkolnych Tomasza Szczepanika i jego kolegów.

Finałowa gala III edycji Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS” zakończyła się pamiątkowymi fotografiami gości, nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej z muzykami zespołu „PECTUS” oraz licznymi autografami dla fanów zespołu.