eTwinning w ZSO

„Turning inclusion into action – Włączeni do działania” Malta 2017 – pod takim hasłem odbyły się tegoroczne uroczystości rozdania europejskich nagród projektu eTwinning. Oprócz gali rozdania nagród, nauczyciele mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach doskonalących ich dotychczasowe umiejętności. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ z roku na rok poziom zgłaszanych do konkursu projektów, jest coraz wyższy. Na rozdaniu nagród naszą szkołę reprezentowała p. Agnieszka Gołyźniak, która, jak twierdzi, nabyła dużo umiejętności, i co ważniejsze kontaktów, z nauczycielami z zagranicznych szkół potrzebnych do realizacji przyszłych projektów.

Na początku października, również p. Urszula Mordarska wzięła udział w kilkudniowym szkoleniu dotyczącym tworzenia nowych projektów. Jak zapewniają nauczycielki – mają zamiar kontynuować pracę, którą zapoczątkowała w naszej szkole p. Dominika Tokarz, zarówno z nauczycielami naszej szkoły jak i we współpracy ze szkołami w Polsce czy Europie.

Na dzień dzisiejszy zarejestrowany jest kolejny projekt, którego koordynatorkami zostały p. Urszula Mordarska oraz p. Agnieszka Gołyźniak i p. Angelika Kowalska. Projekt nosi nazwę „Visit and Taste” i jest realizowany we współpracy ze szkołami w Strzelcach Opolskich, Biłgoraju, Skale, Francji i Chorwacji.

Jak już wcześniej zostało to opublikowane, 25 października nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości, która w pewien sposób zobligowała nauczycieli naszej szkoły biorących udział w projektach eTwinning, do szerszego poznania działań programu eTwinning. Wyrażamy nadzieję na owocną współpracę ze szkołami partnerskimi oraz zdobycie nowych doświadczeń w działaniach ze szkołami projektowymi.