Dzień Dziecka ze strażakami

      W sobotę- 3 czerwca o godzinie 9.00 rano, na wielofunkcyjnym boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Sędziszowej zgromadziły się dzieci aby uczestniczyć w plenerowej imprezie z okazji Dnia Dziecka przygotowanej przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej . Druhowie przygotowali i przeprowadzili dla dzieci konkurencje sprawnościowe. Był to bieg w workach, rzut piłeczką do kosza oraz bieg z jajkiem. Konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Zwycięzcy otrzymali piękne dyplomy oraz duuże czekolady.
Nagrodzeni zostali także reprezentanci szkoły w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie gminnym, którzy zespołowo zajęli I miejsce .To Wiktorię Semla i Sergiusza Żabę Prezes OSP obdarował dużymi maskotkami strażaków.
Wszyscy uczestnicy sobotniej imprezy ; dzieci, rodzice i nauczyciele zostali obdarowani słodyczami, pysznymi soczkami i lodami zakupionymi przez Prezesa OSP dh Romana. Atrakcją była przejażdżka wozem strażackim.
Pani Dyrektor wręczyła dyplom- podziękowanie druhom strażakom wyrażając wdzięczność za zaangażowanie poświęcony czas i zorganizowanie imprezy. Pan sołtys – Stanisław Tabiś pogratulował zwycięzcom poszczególnych konkurencji oraz uczniom biorącym udział z turnieju gminnym . Zaznaczył ,że jedynie druhowie OSP w Sędziszowej co roku organizują dzieciom atrakcje z okazji ,,Dzień Dziecka” i stało się to już tradycją w naszym sołectwie. Podziękował za trud organizacji, pomysłowość i chęć uatrakcyjnienia tego święta . Podziękował również rodzicom za ich obecność .