Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Jankowej

Babciom i Dziadkom wnuczęta ze Szkoły Podstawowej w Jankowej
„Dziękujemy Wam Dziadkowie,
to bardzo Wam się chwali,
żeście nam rodziców,
tak dobrze wychowali
Bez Was smutny byłby świat!
Żyj nam Babciu,
żyj nam Dziadku,
co najmniej dwieście lat!”

Dnia 26.01.2020 roku wzorem lat ubiegłych w Szkole Podstawowej w Jankowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po raz kolejny na sali gimnastycznej zebrały się dwa, a nawet trzy pokolenia naszych mieszkańców. Wśród licznie przybyłych Babć i Dziadków znaleźli się goście w osobach: Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęzy wraz z małżonką, Sekretarz Gminy Pani Zdzisławy Iwaniec, Proboszcza parafii ks. Piotra Poślińskiego, Kanonika ks. Józefa Pyrka, Sołtysa Stanisława Bulandy z małżonką, Pani Renaty Zięba, Pani Elżbiety Forczek, Rodziców, Nauczycieli oraz uczniów.
Witając wszystkich zebranych, niecodzienną uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Alicja Rodak. Babcia i Dziadek to osoby, które kochają bezwarunkową miłością swoje wnuczęta, rozpieszczają je i często są ich najlepszymi przyjaciółmi. Nic zatem dziwnego, że najmłodsi członkowie rodziny wprost ich uwielbiają. Niech dzisiejszy dzień będzie sposobnością do podziękowania naszym drogim Seniorom za ich dobre serce, wkład w wychowanie młodego pokolenia i rozwój naszej społeczności. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie – mówiła.
Babcie i Dziadkowie mieli okazję zobaczyć montaż słowno – muzyczny przygotowany specjalnie dla Nich. Były to wiersze, piosenki, scenki, tańce i jasełka „ Do Betlejem” oraz wspólne kolędowanie. Był też czas na wspomnienia minionych lat wspólnego świętowania podczas obejrzenia prezentacji – kalendarium z uroczystości Dnia Babci i Dziadka obchodzonych w naszej szkole na przestrzeni 13 lat. Wnuczęta najpiękniej jak potrafiły dziękowały Babciom i Dziadziom za miłość, poczucie, że są kochani, wpojone zasady moralne i wiarę religijną.
Serdeczne życzenia zdrowia, zadowolenia z wnuków, codziennej radości i bliskości, a także jak najdłuższej aktywności życzył zgromadzonym Pan Burmistrz. Wspomniał również  o projekcie adresowanym specjalnie dla Seniorów, który będzie realizowany na terenie Gminy Bobowa. Już dzisiaj zapraszał seniorów do aktywności i miłego wspólnie spędzanego czasu.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję podziękować Panu Burmistrzowi za wyposażenie pracowni komputerowej w wysokiej klasy komputery wraz z oprogramowaniem oraz monitory interaktywne z komputerami stacjonarnymi do prowadzenia zajęć dydaktycznych, które zastąpią tradycyjną tablicę i kredę.
Uroczystość zwieńczył poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów klasy III, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Słowa uznania i podziękowania należą się nauczycielom za wkład pracy i serce włożone w przygotowanie uroczystości. Do zobaczenia za rok.

Tekst: Alicja Rodak