Dzień Babci i Dziadka w SP Brzana

Babcie i Dziadkowie to wyjątkowe osoby, którym tak wiele zawdzięczamy. Otrzymujemy od nich wiele ciepła, radości i miłości. 20 stycznia 2023r. uczciliśmy Ich święta aby okazać swój szacunek. Po trudnym czasie pandemii mogliśmy gościć w naszej szkole  Babcie i Dziadków, którzy  licznie odpowiedzieli na zaproszenie swoich wnuków.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Dyrektora szkoły zaproszonych gości i słodkiego poczęstunku. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III zaśpiewały piosenkę „Kiedy Babcia była mała” wprawiając gości w miły nastrój.

Program artystyczny rozpoczęła swoim występem klasa I. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili historię znajomości Babci i Dziadka. Podziękowali też za przekazane talenty muzyczno-taneczne. Na dowód swoich umiejętności wraz z klasą II i III uroczyście zatańczyli Poloneza. Goście ze wzruszeniem i przejęciem oglądali tańczące wnuki.

Przed swoimi Babciami i Dziadkami wystąpiły też dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Wierszyki, czułe słowa kierowane pod Ich adresem i piosenka to miłe prezenty od serca najbardziej cenione sobie przez Babcie i Dziadków.

Szanowni Goście obejrzeli również przedstawienie jasełkowe w wykonaniu klasy II i III. Wspaniali młodzi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role i śpiewali kolędy.

Na zakończenie części artystycznej wszystkie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły Babciom i Dziadkom upominki.

Spotkanie zakończyło podziękowanie Dyrektora skierowane do czcigodnych gości, małych artystów i wychowawców – Małgorzaty Kowalskiej, Ewy Kruczek, Anny Magiera oraz Anety Mól – Gniadek. Były to wyjątkowe chwile, które przyniosły wszystkim wiele radości i uśmiechu. Szczęśliwe twarze napełnione dumą ukazują jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas.

tekst: Aneta Mól – Gniadek