Burmistrz Bobowej na wernisażu wystawy „UŁAŃSKA JESIEŃ….” w Pałacu Myślewickim w Warszawie

20 września 2018 roku w Pałacu Myślewickim Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbył się uroczysty wernisaż wystawy „UŁAŃSKA JESIEŃ…. generał dywizji, doktor medycyny Bolesław Wieniawa-Długoszowski 22 lipca 1881 – 1 lipca 1942”. Wystawę zorganizowała Główna Biblioteka Lekarska im. Stanisława Konopki i Łazienki Królewskie w Warszawie pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia i w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Bobowej. Wystawa przygotowana na stulecie niepodległości Polski zachęca do poznania życiorysu i zgłębienia wiedzy o oficerze 1. pułku ułanów Legionów Polskich, adiutancie Marszałka Józefa Piłsudskiego, dyplomacie i poecie. Na wystawie zostały zaprezentowane eksponaty z Muzeum Ziemi Mińskiej.

W wystawie uczestniczył Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza na zaproszenie Dyrektora Głównej Biblioteki Lekarskiej dr n. przyr. Wojciecha Giermaziaka.

Wydarzeniu towarzyszyła znakomita oprawa artystyczna. Wystawę otworzył przemarsz Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego przed Pałacem Myślewickim w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a zakończył fenomenalny występ aktora Arkadiusza Głogowskiego i śpiewaczki (mezzosopran) Kingi Głogowskiej.

Wystawa w Łazienkach Królewskich w Warszawie dotycząca życia generała dywizji i doktora medycyny Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego to znakomity sposób na promocję naszego pięknego miasta i gminy. Z takich okazji należy korzystać i głośno przypominać, że Generał Wieniawa-Długoszowski wraz ze swoją rodziną mieszkał w Bobowej. To właśnie czynimy. – skomentował burmistrz Wacław Ligęza

Podczas wystawy słychać było, że starania bobowskiego samorządu, chociażby odbudowa dworu Długoszowskich, są widoczne w całym kraju i stanowią siłę napędową dla wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych, również tych poza granicami Bobowej.