Bobowska parafia ma 32 nowych ministrantów

Grono Liturgicznej Służby Ołtarza w Bobowej liczy około 120 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. W tym roku padł rekord i do jego grona przyjęto aż 32 nowych ministrantów. Aspiranci przygotowywali się do swojej nowej posługi przez ostatnie 3 miesiące pod kierownictwem ks. Jarosława Kokoszki. Pomagali w tym ceremoniarze, którzy prowadzili część praktyczną zajęć z ministrantami.

Uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów odbyło się 5 grudnia 2020 roku na Mszy świętej o godz. 11.00. Msza św. pod przewodnictwem Pasterza tarnowskiej diecezji bp Andrzeja Jeża celebrowana była w intencji całej wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin. W wygłoszonej homilii biskup przypomniał słowa Chrystusa o tym, że wszyscy powinniśmy stać się jak dzieci, aby wejść do królestwa Bożego. Podkreślał, że to właśnie dziecięce zaufanie, prostolinijność, dziecięca wrażliwość i otwartość pozwala oczami wiary dostrzec Bożą obecność pośród nas, dostrzec Pana Jezusa pod postacią Chleba i Wina w czasie Eucharystii. Ks. biskup życzył chłopcom, by byli dobrymi ministrantami, którzy kochają nade wszystko Pana Jezusa obecnego w Eucharystii, słowie Bożym, w drugim człowieku i otaczającym świecie.

Proboszcz Parafii ks. dr Marian Chełmecki nie krył dumy z tak licznego grona nowych ministrantów. Gratulował chłopcom, ich rodzicom oraz opiekunowi Liturgicznej Służby Ołtarza