Bobowa na podium w plebiscycie „Korony Małopolski”

W dniu 13 czerwca 2014 r. ogłoszone zostały wyniki plebiscytu „Korony Małopolski”, którego celem jest  prezentacja dorobku miast oraz ich gospodarzy. W kategorii miast i gmin miejsko-wiejskich do 15 tys. mieszkańców miasto  Bobowa   zajęło III miejsce.  Podczas uroczystej gali finałowej  burmistrz Wacław Ligęza  otrzymał  dyplom  z rąk Marszałka Marka Sowy.

„Korony Małopolski” to plebiscyt organizowany co cztery lata, na zakończenie kadencji samorządów. Podsumowuje dokonania władz samorządowych małopolskich miast. Wyłania najlepsze, najefektywniejsze samorządy miast, które w ciągu kadencji samorządowej zasłużyły na miano najbardziej gospodarnych i przyjaznych swym obywatelom.
W plebiscycie oceniano elementy, które wpływają na jakość życia i jego koszty, oraz skuteczność władz samorządowych w pozyskiwaniu i wykorzystaniu środków zewnętrznych, w tym funduszy unijnych. O wynikach plebiscytu decydowały wyniki  ankiety, ocena zgłoszonych przez miasto własnych projektów zrealizowanych w okresie kadencji, oraz głosowanie mieszkańców. Ostateczną decyzję o tym, które miasta zostaną laureatami zgodnie z regulaminem podjęła Kapituła Plebiscytu.

Organizatorami konkursu byli  Samorząd Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, Gazeta Krakowska, Radio Kraków i Telewizja Polska Oddział w Krakowie.

korony-malopolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *