Bobowa laureatem Plebiscytu „Świeć się z Energą” jako najpiękniej oświetlone miasto w województwie!

 

Energa pomogła potrzebującym z Bobowej.
Miasto odebrało nagrody za zwycięstwo w „Świeć się z Energą”.

Mieszkańcy i sympatycy Bobowej, głosujący w plebiscycie „Świeć się z Energą” wywalczyli dla miasta dobroczynne nagrody od Grupy Energa o wartości 10 tys. zł. Spośród miejscowości z województwa małopolskiego biorących udział w zimowej akcji, Bobowa otrzymała najwięcej głosów. Zapewniło to udział w ogólnopolskim finale zabawy, uzyskanie tytułu najładniej oświetlonej miejscowości w regionie, oraz nagrody, które trafią do najbardziej potrzebujących rodzin – nowoczesne, energooszczędne sprzęty AGD, m.in. lodówki i kuchenki. 9 marca organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nagrody przedstawicielom miasta oraz organizacji pomagającej potrzebującym mieszkańcom.

„Świeć się z Energą” to dobroczynny plebiscyt  na najładniej oświetlone miasta. Już od 8 lat miejscowości z całego kraju rywalizują nie tylko o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”, ale przede wszystkim o nagrody dla potrzebujących. W tegorocznej edycji do 16 miast trafi ponad 160 energooszczędnego sprzętu AGD o łącznej wartości 200tys. zł, ufundowanych przez organizatora akcji – Grupę Energa. W VIII edycji konkursu wzięło udział blisko 100 miejscowości, które rywalizowały w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Do miast, na które oddano najwięcej głosów w etapie wojewódzkim, w tym do Bobowej, zostaną przekazane urządzenia AGD o wartości 10 tys. zł. Natomiast zwycięzca tegorocznej edycji – Zamość, zdobył nagrody warte 50 tys. zł.

Oprócz pomocy potrzebującym, dzięki akcji, miasta mogły pochwalić się świątecznymi iluminacjami, a przy okazji wypromować walory i atrakcje turystyczne. Była także okazja, aby mieszkańcy poczuli ducha rywalizacji. Zachęcając do głosowania można było wzmacniać społeczne więzi i lokalny patriotyzm wśród mieszkańców. Podczas trwania „Świeć się z Energą” swoje głosy oddało ponad 150 tys. osób.

Najjaśniejsze w Polsce

Mieszkańcy i sympatycy Bobowej aktywnie włączyli się do akcji oddając swoje głosy w dwóch etapach plebiscytu. Miasto wygrało rywalizację o miano „najbardziej rozświetlonej miejscowości” w regionie pokonując m.in. Nowy Sącz, Gorlice, Tarnów oraz stolicę regionu – Kraków, a w finale zajęło XVI miejsce, rywalizując z 15 pozostałymi reprezentantami województw m.in. Zamościem, Legnicą, Stalową Wolą, Częstochową czy Wejherowem.

We wtorek 21 marca br. przedstawiciele Grupy Energa oficjalnie przekazali nagrody na ręce burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy. Podczas uroczystości organizatorzy pogratulowali zwycięzcom konkursu oraz podziękowali mieszkańcom i uczestnikom plebiscytu za zaangażowanie w tę szlachetną akcję.

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Dziękuję naszym mieszkańcom i sympatykom   mieszkającym poza  Bobową za docenienie  naszych świątecznych dekoracji. W 2016 roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do  plebiscytu „Świeć  się z Energą” zwyciężając w regionie. Jest to wielkie wydarzenie dla Bobowej i satysfakcja z osiągniętego sukcesu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu  mieszkańców zdobyliśmy nagrodę na szczytny cel. Nagrodę  ufundowaną  przez Grupę Energa nowoczesny sprzęt AGD otrzyma  Koło Gospodyń Wiejskich w Sędziszowej – organizacja społeczna  najchętniej pomagająca  potrzebującym w naszej Gminie.  Serdecznie zapraszam do  zwiedzania Bobowej, nie tylko w okresie świątecznym, kiedy można podziwiać pięknie oświetlony Rynek, ale o każdej porze roku –  mówi Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej.

Sprzęt AGD dla potrzebujących

Nagrody, które zostały przekazane do Bobowej za zwycięstwo w etapie regionalnym akcji „Świeć się z Energą” trafią do Koła Gospodyń Wiejskich, które w szczególny sposób działa dla społeczności gminy. Sprzęt o łącznej wartości 10 tys. zł ufundowany przez Grupę Energa, w tym energooszczędne lodówki, kuchenki oraz inne nowoczesne urządzenia AGD marki Electrolux, z pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie na długie lata, oraz pozwolą na oszczędne zużycie energii elektrycznej i obniżenie rachunków.

Energa pomaga od lat

Na przestrzeni 7 lat, dzięki akcji „Świeć się z Energą”, podopieczni – łącznie ponad 150 placówek w całej Polsce m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej – zyskali od Grupy Energa pomoc, która ułatwia im życie. W tym roku, dzięki głosowaniu mieszkańców i sympatyków miast, do obdarowanych dołączą kolejni podopieczni instytucji udzielających pomocy.

Grupa Energa od lat prowadzi szereg działań dobroczynnych i ważnych dla społeczności lokalnych. Powołana 8 lat temu Fundacja Energa na co dzień niesie pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Polski. Przez cały okres działalności pomoc została skierowana do tysięcy potrzebujących. Odbywająca się już 8. raz akcja „Świeć się z Energą” jest jednym z działań w którym Grupa Energa realizuje swoją społeczną misję.

Zwycięskie miasta VIII edycji „Świeć się z Energą” do których trafiły nagrody dobroczynne o łącznej wartości 200 tys. zł: Zamość (I miejsce), Stalowa Wola (II miejsce), Częstochowa (III miejsce), Radom, Łomża, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Nysa, Braniewo, Wejherowo, Połczyn-Zdrój, Inowrocław, Rzgów, Starachowice, Bobowa (XVI).

Wyniki akcji „Świeć się z Energą” oraz galerie zdjęć plebiscytu miast, konkursu fotograficznego oraz plebiscytu galerii handlowych można znaleźć na stronie www.SwiecSie.pl oraz na Facebook.com/SwiecSie.

Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska. Patronem medialnym jest Jedynka Polskie Radio. Partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

***

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji „Świeć Się” jest Grupa Energa – jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym. Energa jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w prąd ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych.