Bal karnawałowy w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej

Tuż przed feriami odbył się w Zespole Szkól nr 1 w Bobowej bal karnawałowy. Do południa na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej bawiły się dzieci z zerówek. Po klasach zerowych swoją zabawę karnawałową rozpoczęli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Był to bal przebierańców, więc od samego rana na sali balowej roiło się od księżniczek, wróżek, supermenów, kowbojów, piratów i innych bajkowych postaci.

Dla dzieciaków muzykę serwowali didżeje z gimnazjum. Nie zabrakło znanych tradycyjnych piosenek jak: Kaczuszki, Stary niedźwiedź mocno śpi i innych, tych nowoczesnych. Do wspólnej zabawy zachęcały roztańczone gimnazjalistki.

W czasie przerwy dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do swoich sal na poczęstunki przygotowane przez rodziców. Na zakończenie wybierano królową i króla balu.

W godzinach popołudniowych na parkiecie sali balowej zawitali uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, a po nich gimnazjaliści.

Jak co roku, dyrektor szkoły Adam Urbanek słowami Poloneza czas zacząć … rozpoczął bal gimnazjalny. W uroczystym otwarciu balu towarzyszyła mu przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Ćwikła.

Po życzeniach dobrej zabawy młodzież klas gimnazjalnych w iście wieczorowych strojach – dziewczyny w szykownych kreacjach, chłopcy w idealnie skrojonych garniturach – bezbłędnie  wykonała poloneza – reprezentacyjny polski taniec narodowy.  W tym roku poloneza tańczyła spora grupa uczniów, bo ponad 20 par. Gratulujemy! Po polonezie gimnazjaliści dalej wspólnie bawili się na parkiecie.