5 m-ce w Polsce Szczypiornistek z Wilczysk na zakończenie sezonu 2018/2019

Wspaniały występ zawodniczek UKS-u „Sęp” Wilczyska w Półfinałach Pucharu Polski ZPRP.

W dniach 24-26 maja 2019r w Legnicy odbył się turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski. Dziewczęta z Wilczysk zmierzyły się z zespołami: UKS Varsovia Warszawa przegrywając po zaciętym meczu tylko jedną bramką. Kolejnym meczem było spotkanie z gospodarzem UKS 9 Legnica (już wiemy zdobywca 1 m-ca w Polsce). Mecz z Legnicą niestety nie zaczął się pomyślnie, przed meczem źle poczuła się czołowa  zawodniczka z Wilczysk Izabela Skrzypek, która trafiła do szpitala w Legnicy. Dziewczęta mimo osłabienia nie złożyły broni i dzielnie walczyły do ostatniej minuty przegrywając tylko 1 bramką.

W ostatnim meczu zawodniczki z Wilczysk pokazały klasę wygrywając z drużyną UKS Bystra woj. Śląskie różnicą  aż 17 bramek.

„Serdecznie dziękuję zawodniczkom za wspaniały turniej, za wspaniałą postawę i grę do samego końca, dziewczęta po raz kolejny pokazały wspaniałą postawę. Drużyna pomimo kontuzji, osłabiona brakiem kontuzjowanych czołowych zawodniczek Izabeli Skrzypek i Steinhoff Gabrieli walczyła jak równy z równym z najlepszymi drużynami w Polsce przegrywając tylko jedną bramką. Jestem pewien, że w pełnym składzie wyniki układałyby się po naszej myśli. Niestety taki jest sport czasem szczęście sprzyja, a czasem go zabraknie. Mimo wszystko dziewczęta „wygrały” zawody ostatecznie zajmując miejsce 5 w Polsce, co dla tak małych Wilczysk jest mega wyczynem. Tak wielki sukces to wspólne dzieło: rodziców, którym serdecznie dziękuję za wspólne przeżywanie radości zwycięstw i smutku porażki za to, że byli z drużyną i trenerem na dobre i złe. Panu Burmistrzowi za wsparcie i pomoc w tak wielu sprawach – dziękujemy; Dyrekcji Szkoły Podstawowej – Pani Barbarze Włodarz i byłemu dyrektorowi Szkoły Panu Wiesławowi Tarasek za umożliwienie spełnienia pasji dzieci i stworzenie odpowiedniej atmosfery pozwalającej rozwijać się w tak piękny sposób.  Dziękuję ks. Proboszczowi Sławomirowi Gulik za nieustające  wsparcie. Dziękuję sponsorom za dofinansowanie działalności klubu, dzięki wam dzieci mogły bez opłat z własnej strony rozwijać się i spełniać swoje sportowe pasje.

Dzisiaj spływają oferty z całej Polski dla zawodniczek, które mają szanse gry w kolejnych klubach i kontynuacji „przygody” z piłką ręczną. Mam wielką satysfakcję, że ten pierwszy najważniejszy krok został zrobiony w Wilczyskach. Jeszcze raz dziękuję wszystkim serdecznie.” – słowa trenera UKS „Sęp” Wilczyska Zbigniewa Ligęza.

 

Skład zawodniczek z Wilczysk:

Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Tokarz Natalia, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Steinhoff Gabriela, Brończyk Natalia, Baran Weronika, Ligęza Julia, Jurek Magdalena, Nowak Marcelina.