27 kwietnia – Kanonizacja bł. Jana Pawła II.

" Życie to czas, który został nam podarowany i w którym każdy z nas staje wobec wyzwania, jakie niesie samo życie; to wyzwanie polega na znalezieniu swojego celu, przeznaczenia i na walce o nie."

(Jan Paweł II)                                  

             Z wdzięcznością wspominamy zycie i dzieło Jana Pawła II, który nie bał się stawiać wysokich wymagań i pozostał dla wszystkich wspaniałym nauczycielem.

27 kwietnia obchodziliśmy kanonizację bł. Jana Pawła II. Nasz papież stał się świętym kościoła katolickiego, został kanonizowany 9 lat po śmierci i 3 lata po beatyfikacji.

Jan Paweł II bardzo kochał wszystkie dzieci. Dlatego też uczniowie naszej szkoły podjęli zaszczytne działania przed kanonizacją. Zaplanowane działania stały się okazją do należytego przeżywania tego wielkiego święta.

Próby twórczości literackiej są pięknym gestem tego pokolenia. Uczniowie klas V i VI pisali wiersze oraz "listy sercem pisane" pod kierunkiem p. Marii Włudyki.  Mają one wysokie walory literackie i dają świadectwo jakie wyzwania  postawił przed nimi- rodak Jan Paweł II. 

Z tej też okazji wydano gazetkę szkolną, w której zostały opublikowane niektóre listy i wiersze. Okładkę tytułową zaprojektował uczeń kl. V Kacper Pruś. Przedstawia ona portret Jana Pawła II. Na lekcjach j. polskiego i g. wychowawczych nauczyciele wdrożyli tematykę autorytetu Jana Pawła II.

Uczniowie kl. V i VI pod kierunkiem p. Renaty Chmielowskiej i p. Marii Włudyka zorganizowali kącik poświęcony temu wielkiemu Człowiekowi. Znajduje się również wystawa literatury, która opowiada o jego dzieciństwie, studiach, dojrzewaniu duchowym, kapłaństwie, pracy naukowej i twórczej, biskupstwie, kardynalstwie i pontyfikacie papieskim. Gazetka "Wyprawy z wujkiem" – to niezwykłe zdjęcia Karola Wojtyły z wypraw turystycznych z lat 50-tych i ciekawe historie z nimi związane opowiadane przez jego bliskich.

Kalendarium Jana Pawła II przybliża nam najważniejsze wydarzenia z jego pontyfikatu, wykonały go p. Wiesława Wiatr i p. Joanna Purgal.

Jan Paweł II był to człoweik, którego kochał cały świat.

 

DSC_0202  DSC_0183 DSC_0184 DSC_0185 DSC_0186  DSC_0188 DSC_0189 DSC_0190 DSC_0191 DSC_0192 DSC_0193 DSC_0194 DSC_0195 DSC_0196 DSC_0197 DSC_0198 DSC_0199 DSC_0200 DSC_0201

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *