100 lecie odzyskania niepodległości w SP Brzana

Dnia 4 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Brzanie odbył się dzień zajęć wychowawczych poświęcony stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie na pierwszych dwóch godzinach zajęć uczestniczyli w warsztatach plastycznych na których wykonywali ozdoby i plakaty związane z naszymi barwami narodowymi. Wykonane prace posłużyły uczniom,pod kierunkiem wychowawców klas oraz opiekuna SU i Szkolnego Koła Wolontariatu, do wykonania dekoracji sal i korytarzy szkolnych.

Następnie odbyła się uroczysta akademia w czasie której poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane recytacje wierszy oraz śpiewały pieśni patriotyczne. Wykorzystano przy tym również materiały z kampanii „Dumni z Polski” otrzymane od Urzędu Miejskiego w Bobowej.

Podsumowując wydarzenie Dyrektor szkoły podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom za wkład pracy w przygotowanie uroczystości i zachęcił do brania udziału w innych uroczystościach związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości organizowanych na terenie naszej gminy.