XXIX Finał konkursu Najlepsi z Najlepszych. Znamy laureatów
W dniu 25 czerwca 2026 roku sala widowiskowa „Koronka” w Bobowej stała się areną wyjątkowego wydarzenia — uroczystej gali wręczenia nagród w ramach XXIX edycji konkursu „Najlepsi z Najlepszych”.
W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, Sekretarz Gminy Bobowa Joanna Małek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Bogdan Krok oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Piotr Rutka, a także dyrektorzy szkół, rodzice i opiekunowie nagrodzonych uczniów.
Tegoroczna edycja przyniosła wyróżnienia dla 33 uczniów z terenu gminy Bobowa, których wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności artystycznej zostały docenione nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Bobowej. To wyraz najwyższego uznania dla pracowitości, zaangażowania i pasji młodego pokolenia mieszkańców gminy.
Szczególnym momentem gali było inauguracyjne wręczenie Stypendiów Burmistrza Bobowej — nowej formy wsparcia skierowanej do uczniów klas ósmych szkół podstawowych osiągających najwyższe wyniki w nauce w ciągu ostatnich trzech lat kształcenia (w VI, VII i VIII klasie). Nowa inicjatywa samorządu, oparta na regulaminie ustanowionym przez Radę Miejską w Bobowej w 2026 roku, stanowi wyraz konsekwentnej polityki inwestowania w potencjał młodych ludzi, którzy swoją postawą i osiągnięciami wyznaczają standardy dla całej społeczności.
Stypendium Burmistrza Bobowej otrzymali:
- Gabriela Chmielowska – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
- Zuzanna Wszołek – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Brzanie
- Martyna Wąs – Szkoła Podstawowa im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Jankowej
- Sebastian Osika – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Reca w Siedliskach
- Justyna Zięba – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Stróżnej
- Jakub Święs – Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wilczyskach
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych w konkursie Najlepsi z Najlepszych:
Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wilczyskach
Zuzanna Tokarz
- I miejsce w etapie wojewódzkim, VIII miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U11 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Martyna Semla
- I miejsce w etapie wojewódzkim, VIII miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U11 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Adrian Kasprzyk
- I miejsce w etapie wojewódzkim, VIII miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U11 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Wojciech Skrzypek
- I miejsce w etapie wojewódzkim, VIII miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U11 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Bartłomiej Lenard
- I miejsce w etapie wojewódzkim, VIII miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U11 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Roksana Gruca
- I miejsce w etapie wojewódzkim, VIII miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U11 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Igor Kwarciński
- I miejsce w etapie wojewódzkim, VIII miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U11 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Dominika Tubek
- I miejsce w etapie wojewódzkim, VIII miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U11 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Paweł Duch
- I miejsce w etapie wojewódzkim, III miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U12 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Miłosz Sowa
- I miejsce w etapie wojewódzkim, III miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U12 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Emily Przybyło
- I miejsce w etapie wojewódzkim, III miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U12 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Joanna Radzik
- I miejsce w etapie wojewódzkim, III miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U12 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Jan Gruca
- I miejsce w etapie wojewódzkim, III miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U12 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Zuzanna Ziomek
- I miejsce w etapie wojewódzkim, III miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U12 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Zuzanna Matuszyk
- I miejsce w etapie wojewódzkim, III miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U12 (Opiekun: Zbigniew Ligęza)
Julia Bogusz
- I miejsce w etapie wojewódzkim, III miejsce w etapie ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Z Orlika na Stadion” drużyn U12 (opiekun: Zbigniew Ligęza)
- I miejsce w etapie diecezjalnym, finalistka etapu ogólnopolskiego w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie (opiekun: Joanna Job)
Leon Zieliński
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Szymon Gucwa
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Jakub Gryzło
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Jakub Gorgosz
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Arkadiusz Szczepanek
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Franciszek Kruczek
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Jan Wszołek
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Jakub Przybyłowicz
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Jakub Ligęza
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Kamil Martuszewski
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Kamil Gruca
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Maksymilian Nowak
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Wiktor Gruca
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opiekun Zbigniew Ligęza)
Jakub Święs
- I miejsce w etapie wojewódzkim, udział w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (opiekun: Zbigniew Ligęza)
- I miejsce w etapie powiatowym, finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (opiekun: Zbigniew Ligęza)
- Laureat II miejsca wojewódzkiego konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” (opiekun: Halina Górska)
- Finalista Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z dobrą Nowiną przez życie – Dzieje Apostolskie” (opiekun: Joanna Job)
- I miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Zdrowia PCK
Małgorzata Giera
- III miejsce w etapie diecezjalnym, finalistka etapu ogólnopolskiego XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie (opiekun: Joanna Job)
- Laureatka wojewódzkiego konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” (opiekun: Halina Górska)
- Finalistka etapu ponad wojewódzkiego XXXI edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” (opiekun: Halina Górska)
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Kacper Gnutek
- I miejsce w etapie wojewódzkim 8 miejsce w etapie ogólnopolskim w kategorii szkół podstawowych w „Rozgrywkach Predator Games Sezon 3” w grze Fortnite
Szkoła Muzyczna I Stopnia w Bobowej
Jan Krok
- Wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Tamburi di canto w Dąbrowie Górniczej – 14-16.01.2026
- II Miejsce – w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Perkusji
- II Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2026
- III Miejsce – w XIV Podkarpackim Dniu Perkusji
- Wyróżnienie I stopnia w IV Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym dla uczniów I i II st. VIRTUOSO
Opiekun: Rafał Pawlak




























































