Zaproszenie na warsztaty plastyki wielkanocnej w Bobowej

Święta Wielkanocne tuż, tuż dlatego to najwyższa pora, aby zacząć zastanawiać się nad sposobami przystrojenia wielkanocnego koszyka, a przede wszystkim – jajek. Pisanki wielkanocne to nieodłączny atrybut Świąt Wielkiej Nocy. Jajko jest symbolem początku nowego życia, a więc idealnie wpasowuje się w symbolikę Zmartwychwstania Chrystusa.

W związku z tym Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zaprasza mieszkańców Gminy Bobowa, a w szczególności dzieci na bezpłatne warsztaty dzięki którym będą mogli zobaczyć zdobienie pisanek wielkanocnych techniką tradycyjną – woskiem pszczelim, jak również będą mieli możliwość wykonać samodzielnie taką pisankę.

Warsztaty odbędą się w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej: w środę 06.04.2022 i czwartek 07.04 2022 roku między godziną 12.00 a 17.00.

Zajęcia z tradycyjnego malowania jajek będzie prowadziła Pani Celina Job – starszy instruktor w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.
Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą ugotowane na twardo jajko. W ten sposób wykonane pisanki z pewnością ozdobią niejeden stół wielkanocny.