Zakończenie wakacji z Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa

Wakacje wcale nie muszą być nudne. To już drugi tydzień wspólnego spędzania czasu podczas wakacji wypełnionych różnorodnymi atrakcjami i wydarzeniami.

W dniu 18 lipca dzieci spędziły miło czas na stadionie sportowym w Bobowej i w otwartej strefie aktywności – konkurencjom i rywalizacji nie było końca, a sprzyjała temu również pogoda.
Kolejny dzień to wycieczka do Pilzna. Tam dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Lalek i Miniaturową wieś Reymontowską. – W Muzeum Lalek mogły obejrzeć wystawy „Lalki z całego świata”, „Lalki polskie”, „Na babcinym strychu”, „ Królewna Śnieżka” i największą w Polsce kolekcję lalek japońskich. Integralną częścią pobytu w muzeum jest zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń pracowni, w których zwiedzający zapoznają się z rękodzielniczym procesem wytwarzania lalek z różnych tworzyw i o różnym przeznaczeniu.
Miniaturowa wieś Reymontowska ukazywała dawne życie na wsi. Dzieci zwiedzając skansen miały okazję zobaczyć złotą rybkę spełniającą życzenia, a także zwiedzić królestwo krasnoludków odgadując przy tym bajkowe obyczaje. Następnie udały się do prawdziwego Zamku Krasnali w którym mieszkały wiedźmy.

Dzień 20 lipca dzieci również spędziły na wyjeździe, tym razem był to wyjazd do Kina Kolory w Gorlicach na projekcję filmu pt. „Buzz Astral”. To amerykański film animowany z 2022 roku w reżyserii Angusa MacLanea, wyprodukowany przez Pixar Animation Studios oraz Walt Disney Pictures. Spin-off serii Toy Story opowiadający o przygodach astronauty Buzza Astrala,
Ostatni dzień wakacyjnych spotkań upłynął bardzo szybko na konkursach zabawach i konkurencjach z nagrodami.
Codziennie o godz. 10.30 dzieci zasiadały do śniadania. Kanapki z pasztetem, serem, wędliną, nutellą oraz dżemem do tego herbata znikały z tacki jak zaczarowane.

Wakacje odbyły się przy wsparciu finansowym Pana Wacława Ligęzy Burmistrza Bobowej.

To były fajne dni szkoda, że tak szybko się skończyły.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!