Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Stróżnej

          Wczoraj o godzinie 18.00 proboszcz Parafii Stróżna ks. J. Uryga rozpoczął uroczystą mszą św. zakończenie roku szkolnego dla uczniów i ich rodziców, w której uczestniczył  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżnej Pan Andrzej Płaziński wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami obsługi.
W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, szkoła nie mogła zorganizować tradycyjnej, uroczystej akademii dla całej społeczności szkolnej. Zakończenie roku szkolnego zawsze wiąże się z upragnionymi wakacjami wszystkich uczniów. Nie tylko chcą odpocząć od nauki, ale również cieszyć się ciepłym latem, spać do południa, podróżować i spotykać się ze znajomymi.
Dyrektor szkoły ustalił sposób odbioru świadectw. Wyznaczył określone godziny odbioru dokumentu dla danej klasy. Zostało zachowane bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli.
Podziękowania dla nauczycieli na koniec roku szkolnego  to miły gest ze strony uczniów i rodziców. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Cygnarowicz podziękowała Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu i księżom za pracę i trud włożony w edukację i wychowanie uczniów. Absolwenci  dziękowali nauczycielom za ich pełną poświęcenia  pracę i miłą atmosferę w szkole.

Wychowawczyni klasy VIII pani Renata Chmielowska podziękowała rodzicom za sumienną, wytrwałą współpracę i zaangażowanie na rzecz szkoły, wręczając listy gratulacyjne. Nie obyło się również bez gratulacji i słów uznania dla absolwentów, wyróżniając ich pamiątkowymi dyplomami. Na pamiątkę otrzymali od wychowawczyni albumy absolwenta .
Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, wyróżnień i świadectw oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących szkołę ósmoklasistów. Niejednemu uczniowi i nauczycielowi zakręciła się w oku łza na wspomnienie  wspólnie przeżytych lat, które tak szybko minęły.  Trudno jest się rozstać z osobami,  które okazały  wiele ciepła, zrozumienia.

Absolwentom życzymy dostania się do wybranych szkół średnich i sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów.  Wszystkim uczniom natomiast życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

„Wszystko się kończy, wszystko przeminie
I sen się przerwie – słodkie marzenie,
Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie
I wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.”