Poznaj Polskę – Wycieczka klas 7 SP Bobowa do Krakowa

W dniach 15-16 listopada uczniowie klas 7. Szkoły Podstawowej w Bobowej wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Krajobrazowego oraz Krakowa .

Wyjazd uczniów zorganizowany został w ramach  projektu – Poznaj Polskę – edycja jesienna 2022, dofinansowany został przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Burmistrza Bobowej. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”  jest częścią POLSKIEGO ŁADU.

W pierwszym dniu zwiedzili zamek w Pieskowej Skale, zobaczyli Maczugę Herkulesa i odbyli spacer Doliną Prądnika od Ojcowa do Bramy Krakowskiej, ciesząc się słoneczną pogodą i podziwiając skalne wytwory Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na koniec dnia zobaczyli baśniowy pokaz świetlny inspirowany bajką „Piotruś Pan” w krakowskim Ogrodzie Świateł.

Kolejny dzień przywitał uczestników wycieczki deszczową i chłodną aurą, ale i ona nie przeszkodziła w odwiedzinach Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, Wzgórza Wawelskiego, skąd Drogą Królewską udali się do kościoła Mariackiego, by uczestniczyć w otwarciu największego zabytku średniowiecznej rzeźby – Ołtarza Wita Stwosza. W drodze powrotnej zwiedzili Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Wycieczka była doskonałą naoczną lekcją historii i okazją do integracji wszystkich klas, nad którymi opiekę sprawowali wychowawcy: Pani Lidia Łaś, Pani Małgorzata Molendowicz, Pan Andrzej Połeć a dodatkowymi opiekunami byli Pani Lucyna Hartig i Pani Aleksandra Sokołowska.

Tekst: Małgorzata Molendowicz