Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jankowej dla Ziemi

Od ponad roku mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Codziennością szkół, a także przedszkoli stało się nauczanie zdalne, więc wiele rzeczy musimy robić inaczej. Pomimo pandemii pamiętamy o Światowym Dniu Ziemi, którego w tym roku przewodnie hasło brzmi: „Przywróćmy naszą Ziemię”.
Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

W ten wyjątkowy dzień nauczyciele przeprowadzili zajęcia poświęcone zagadnieniom ekologii i ochrony środowiska. Wychowawcy klas przypomnieli, jak ważna jest troska o naszą planetę, zachęcali do dbania o przyrodę oraz zasoby naturalne. Uczniowie w czasie zajęć on-line  wykorzystali zabawną grę Ekoeksperymentarium. Podczas ekologicznych gier rozważali różne aspekty troski o środowisko. Mieszkańcy wirtualnego domu ukazali graczom jak dbać o Planetę na co dzień. Ponadto uczniowie podejmowali praktyczne wyzwania i działania na rzecz pozytywnych zmian w środowisku naturalnym naszej planety Ziemi.