Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas – SP Wilczyska

W dniu dzisiejszym tj. 16 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wilczyskach odbył się apel wielkanocny przygotowany przez uczniów klasy drugiej pod kierunkiem pani Ewy Gryzło oraz uczniów reprezentujących Samorząd Uczniowski opiekunki Barbary Włodarz.  Występujący uczniowie, pięknie przebrani, przedstawili zwyczaje i wyjaśnili znaczenie symboli wielkanocnych wprowadzając w ten sposób wszystkich w nastrój nadchodzących świąt. Były także piosenki i ludowe tradycje . Odwiedził nas także wielkanocny zajączek . Oczywiście nie obyło się bez śmigusa – dyngusa.

Dzisiejszy apel był również okazją do złożenia życzeń pracownikom szkoły , oraz władzom Samorządowym Gminy i Pracownikom ZEAS w Bobowej.

Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Wiesław Tarasek , który już dzisiaj życzył wszystkim radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Przypomniał również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas dni wolnych od zajęć dydaktycznych , a także podziękował wszystkim uczniom szkoły i przedszkola oraz nauczycielom za zdyscyplinowanie podczas sprzątania terenów szkolnych i sołeckich w przeprowadzonej akcji ,, Sprzątanie świata’’ . Ks Jan Knutelski dołączył do życzeń oraz przypomniał o ważnych wydarzeniach kościelnych jakie będą miały miejsce w Parafii na przełomie kwietnia i maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *