„Mała książka – wielki człowiek” – zaproszenie dzieci do kolejnej edycji kampanii

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka, wielki człowiek” w dniu 6 października 2021 roku Pani Beata Król i Pani Celina Job z Biblioteki Publicznej w Bobowej zorganizowały spotkanie z najmłodszymi czytelnikami w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej.

Spotkanie miało na celu zachęcić dzieci i ich rodziców do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i codziennego ich czytania dzieciom.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdzie się książka „Pierwsze czytanki dla…” i Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum 1 książki otrzyma naklejkę, którą nakleja na Kartę Małego Czytelnika, a po zebraniu 10 naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Podczas tegorocznego spotkania w przedszkolu każde dziecko w wieku 3-4 lata zostało obdarowane książką promującą kompanię „Mała książka, wielki człowiek”. Ponadto Pani Celina przeczytała dzieciom książkę pt. „Wielka przygoda Jeżyka” pięknie ilustrowaną,   wzruszającą ciepłą i mądrą książkę, która uczy samodzielności i dodaje odwagi przed każdym nowym wyzwaniem.

Podczas czytania dzieci z zainteresowaniem słuchały przygody Jeżyka i zapewniały chęć przyjścia do biblioteki.

Zapraszamy i zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do odwiedzin w bibliotece i wypożyczania książek ponieważ zainteresowanie czytelnictwem w młodym wieku przyczynia się do lepszego rozwoju. \Więcej informacji: www.wielki-czlowiek.pl.