Literacka lekcja języka polskiego

W dniu 29 maja 2014r., w sali Gminnego Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa „Koronka”, pod patronatem Burmistrza Bobowej, odbyło się spotkanie literackie dla uczniów klas IV i V Szkół Podstawowych z terenu Gminy Bobowa.

Kolejne pokolenia uczniów szkół podstawowych mogły poznać twórczość pisarza zamieszkałego i tworzącego w naszym regionie (Ciężkowice) – Andrzeja Grabowskiego – poety, prozaika, niezależnego publicysty, autora licznych książek dla dzieci i młodzieży, felietonów, fraszek, satyr i humoresek. Kawalera Orderu Uśmiechu, laureata wielu ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, prozy, satyry i tekstów estradowych.

Autor bez trudu nawiązał kontakt z uczniami przeplatając swoje wypowiedzi o twórczości, fraszkami i humoreskami własnego autorstwa. Uczniowie, zaciekawieni tematem, bardzo szybko zasypali naszego Gościa licznymi pytaniami, często  kłopotliwymi i osobistymi, z którymi autor radził sobie zupełnie dobrze, udzielając wyczerpujących odpowiedzi, ku zadowoleniu pytających.

W spotkaniu, które trwało ponad dwie godziny, wzięło udział ponad dwieście dzieci. Na koniec uczniowie nagrodzili Pana Andrzeja Grabowskiego gromkimi brawami za interesujące spotkanie.

Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupienia książek Autora, opatrzonych jego autografem oraz dedykacją, z czego z chęcią skorzystali.

fot. Paweł Szymanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *