Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej- relacja

W dniu 15 maja 2017r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej odbył się Dzień Otwarty w którym licznie uczestniczyli zgromadzeni uczniowie szkół gimnazjalnych.

Wydarzenie rozpoczęła dyrektor szkoły Pani Barbara Wołkowicz, która powitała serdecznie zebranych tłumnie gimnazjalistów,  życząc im udanego pobytu w szkole oraz ponownego spotkania w dniu pierwszego września.

Następnie na scenie pojawił się Pan Janusz Średniawa– nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, który przedstawił młodym gościom program oraz atrakcje organizowanych przez szkołę Dni Otwartych:

„Dzień Otwarty, który Was dzisiaj czeka będzie prawdziwym Dniem Otwartym! Nie licznie na to, że będziecie tylko siedzieć w ławkach i przyglądać się, co tutaj się dzieje… Wy dzisiaj będziecie cały czas brać udział w wielu różnych rzeczach! Przewidzieliśmy dla Was próby w zawodach, które tutaj widzicie- już dzisiaj będziecie mogli pokazać, czy potraficie wykonać zadania należące do konkretnych zawodów, czy jest to dla Was zupełnie inna bajka (…)”

Kolejnym punktem programu była prezentacja filmowa przedstawiająca poszczególne kierunki kształcenia oraz specyfikacje profesji zawodowych.
Następnie rozpoczęły się przygotowane przez organizatorów liczne konkursy dla uczestników wydarzenia tj.: quizy zawodowe realizowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej, czy rozgrywki dotyczące profesji zawodowych. Konkurencje urozmaicały kolejne punkty programu: prezentacje multimedialne dotyczące działalności szkoły, film przedstawiający fragment koncertu laureatów I Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS” pod nazwą „Maszeruj do własnej muzyki, odnajdź ją i idź w jej rytm” oraz występ muzyczny uczennicy szkoły Julii Szczepanek.
Uczniowie mieli także możliwość bliższego poznania zawodów jakie proponuje szkoła dzięki profesjonalnie przygotowanym stoiskom, które zachęcały młodych gości do obejrzenia prezentowanych ofert.

Wydarzenie zakończył Pan Janusz Średniawa który podziękował obecnym uczniom za przybycie oraz życzył im dobrego wyboru kierunku kształcenia.