Dbaj o czyste powietrze!- akcja edukacyjna w Szkole Podstawowej w Sędziszowej

       Ochrona środowiska jest bardzo ważnym aspektem naszego codziennego życia. Jej integralną częścią jest dbałość o czyste powietrze. Temat bardzo ważny i bliski każdemu z nas.

       Oddział Przedszkolny  Szkoły Podstawowej w Sędziszowej, w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, otrzymał od Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczacz powietrza.

       Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Sędziszowej  wraz z nauczycielami, Panią Dyrektor, przy współpracy z rodzicami i członkami  lokalnej społeczności, zorganizowali akcję edukacyjną.

       Na samym początku Pani Dyrektor odczytała list od Marszałka  Województwa Małopolskiego. Akcję rozpoczął występ przedszkolaków, którzy w swojej inscenizacji podkreślili istotny wpływ naszego powietrza na nasze zdrowie. Kolejno głos zabrali uczniowie klas starszych, którzy w swoich prezentacjach  multimedialnych zwrócili uwagę na źródła zanieczyszczeń powietrza, ich skutki oraz zjawisko smogu. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Tabiś oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowej Pan Roman Tabiś,  który przybliżył dzieciom najważniejsze aspekty dbania o nasze powietrze.

      Wszyscy uczniowie wykonali plakaty, które w wymowny sposób pokazały, iż dzieci bardzo zaangażowały się w całą akcję i są świadome konieczności  dbania o nasze powietrze.