Złote lekkoatletki z Wilczysk

31 maja 2017 roku na obiektach AWF-u w Krakowie odbyły się zawody  wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Uczennice z Wilczysk reprezentowały rejon nowosądecki ( wcześniej zwyciężyły w etapie gminnym, powiatowym i rejonowym) Do rywalizacji przystąpiły bardzo skoncentrowane i zdeterminowane chociaż w drużynie zabrakło czołowej zawodniczki Moniki Grucy, która uległa kontuzji kilka dni wcześniej na zawodach piłki ręcznej. Dziewczęta z Wilczysk udowodniły, że zawsze dają z siebie wszystko i potrafią rywalizować z najlepszymi. W klasyfikacji indywidualnej Izabela Skrzypek ze SP w Wilczyskach zajęła II m-ce zdobywając 327pkt. Kolejne zawodniczki punktowały bardzo wysoko co w rezultacie pozwoliło zdobyć pierwsze miejsce w województwie małopolskim, które premiowane jest prawem wyjazdu na finał krajowy, który odbędzie się w Olecku (woj. warmińsko – mazurskie).

Niestety finał krajowy w lekkiej atletyce zbiega się z finałem krajowym w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Wybór trenera i dziewcząt z Wilczysk choć nie łatwy był oczywisty:  „piłka ręczna to dyscyplina wiodąca w naszej szkole dlatego wybieramy finał piłki ręcznej. Bardzo żałuję, że nie uda się być na dwóch finałach ogólnopolskich. Jestem bardzo dumny ze swoich zawodniczek, wyniki osiągane w tym roku  świadczą o tym, że nie zmarnowaliśmy czasu, wręcz przeciwnie został on świetnie wykorzystany podczas wielu treningów” – komentarz nauczyciela z Wilczysk Zbigniewa Ligęza.

Drużyna z SP w Wilczyskach wystąpiła w składzie:

Izabela Skrzypek, Gabriela Steinhoff, Laura Skrzypek, Zabielny Aleksandra, Natalia Tokarz, Gryzło Justyna, kontuzjowana – Monika Gruca.