Zawodniczki UKS-u z Wilczysk III m-ce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Piłkarki ręczne z Wilczysk końcem kwietnia wzięły udział w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach:  27-29 kwietnia w Lublinie. Dziewczęta z Wilczysk zakończyły rywalizację na 3 miejscu, do awansu do półfinałów zabrakło jednego zwycięstwa.

„Poziom rywalizacji był naprawdę bardzo wysoki, Kielce i Lublin okazały się poza naszym zasięgiem, chociaż były momenty gdzie nawiązywaliśmy walkę jak równy z równym. Jestem przekonany, że drużyny z Kielc i Lublina będą walczyć tego roku o medale MP w kat. Młodziczki.  Udział w tych ćwierćfinałach traktujemy jako formę rozpoznania. W tym roku było nam bardzo trudno ponieważ,  jesteśmy zespołem młodszym o rok lub więcej od tegorocznych drużyn. Z turnieju w Lublinie wracamy mimo wszystko zadowoleni, wiele się nauczyliśmy, a w ostatnim meczu z Jarosławem odnieśliśmy zwycięstwo. – Za rok wrócimy mocniejsi !!! „ – komentarz trenera : Zbigniewa Ligęza.

Zawodniczki, trener i rodzice składają serdeczne podziękowania na ręce Pana Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy,  który sfinansował większą część wydatków związanych z wyjazdem do Lublina.

Skład drużyny z Wilczysk:

Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Tokarz Natalia , Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Steinhoff Gabriela,  Ligęza Julia, Święs Patrycja, Jurek Magdalena, Jolanta Brończyk, Ewa Gomulak.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Korona Handball Kielce – UKS „Sęp” Wilczyska                   32:21

UKS Roxa Lublin – UKS „Sęp” Wilczyska                               31:22

UKS „Sęp” Wilczyska – SPR JKS Jarosław                              23:16