Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP obradował w Wilczyskach

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach obradował na posiedzeniu w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczyskach (gm. Bobowa). Posiedzeniu przewodniczył Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. W posiedzeniu gościnnie udział wzięli: Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz oraz Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, a także kierownictwo jednostki OSP Wilczyska.

Zasadniczym tematem posiedzenia było zajęcie stanowiska ws. niedawnego ukarania przez policję kierowcy OSP Bobowa jadącego do akcji. Treść wypracowanego stanowiska została opublikowana na stronie internetowej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach: Oto ona:

W programie posiedzenia znalazło się również szereg spraw bieżących. Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz omówił przygotowania do powiatowych obchodów dnia strażaka. Te zorganizowane zostaną w dniu 23 maja br. Wzorem roku ubiegłego ochotnicze pożarnictwo ziemi gorlickiej reprezentować będą członkowie ZOP ZOSP RP w Gorlicach, Komisji Rewizyjnej OP ZOSP RP w Gorlicach, Prezesi i Komendanci Gminni ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego a także poczty sztandarowe OSP (co najmniej 1) z każdej gorlickiej gminy.

Prezes Krzysztof Kosiba przypomniał o obowiązku wprowadzania raportów do systemu OSP a także zapraszał do wzięcia udziału w powiatowej pielgrzymce strażaków do Wójtowej w Święto Miłosierdzia Bożego w dniu 28 kwietnia 2019 r.