Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w gminie Bobowa

Kończący się rok szkolny jest wyjątkowy ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii i związane z tym ograniczenia, w związku z tym zakończenie roku szkolnego we wszystkich placówkach oświatowych w gminie Bobowa przebiegały w nieco innej formie.

Msze Święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020 dla większości szkół odbyły się dzień wcześniej – w czwartek 25 czerwca 2020 r., natomiast rozdanie świadectw uczniom miało miejsce w piątek 26 czerwca 2020 r. W tym dniu nie było tradycyjnych akademii, a świadectwa były wydawane uczniom w małych grupach.

Zakończenie roku szkolnego zawsze wiąże się z pożegnaniem uczniów, którzy opuszczają mury szkoły, ale także z pożegnaniem nauczycieli, którzy kończą swoją pracę zawodową. W szkole Podstawowej w Bobowej było dwóch takich nauczycieli, których pożegnał Dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek w imieniu nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców dziękował za wieloletnią współpracę Pani Danucie Tarasek, która przez wiele lat uczyła matematyki, a od 2006 roku pełniła funkcję zastępcy Dyrektora szkoły. Słowa podziękowania dyrektor skierował także do Pana Jerzego Przywary wieloletniego nauczyciela fizyki i informatyki w Szkole Podstawowej w Bobowej, który także kończy swoją pracę zawodową. Ze słowami gorących podziękowań dla nauczycieli przechodzących na zasłużoną emeryturę zwrócili się również uczniowie dziękując za ich wieloletnią pracę, za wiedzę, wysiłek i trud wychowawczy; za serce, które wciąż życzliwe dla uczniów, ukazywało ich prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 dyrektorzy szkół życzyli wszystkim nauczycielom i uczniom by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Życzyli bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.