XIV Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

XIV Gminny Przegląd Jasełkowy w tym roku odbył się 26 stycznia w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.
W sali widowiskowej w niedzielę zaprezentowało się osiem zespołów jasełkowych z terenu gminy Bobowa. Można było podziwiać nietypowe adaptacje jasełek, piękne stroje i pełną zaangażowania grę małych i większych aktorów.
Jasełkowa tradycja sięga początków chrześcijaństwa na polskich ziemiach, lecz występy na scenie pokazały, że jest ona ciągle żywa i rozwija się w różnych kierunkach. Widownia mogła podziwiać zarówno tradycyjne scenariusze, jak i bajkowe adaptacje historii narodzenia Jezusa Chrystusa.
Na deskach sceny wystąpiły:
Zespół „Skrzaty” i „Krasnale” z Przedszkola samorządowego w Bobowej w przedstawieniu „Witaj Jezu ukochany”. Opiekunami zespołu były: Bożena Tabiś i Bogumiła Szczepanek.
Grupa Teatralna klas I i III ze Szkoły Podstawowej w Jankowej pod kierunkiem pani Ewy Łatka zaprezentowała przedstawienie „Dziś gwiazda drogę nam pokaże”
Grupa szkolno-przedszkolna ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej  przygotowała jasełka „Opowieść obłoczka o Bożym narodzeniu” razem z paniami: Beatą Janus i Karoliną Kachniarz.
Dzienny Ośrodek Wsparcia w Bobowej przygotował pod okiem  pani Renaty Warzechy i Marcina Gryzika przedstawienie „Do szopy hej pasterze”.
Zespół teatralny „Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej wraz z opiekunami: Wiesławą Wiatr i Tomaszem Taraskiem zaprezentował „Jasełka na wesoło”
Również „Teatrzyk spod ławki” ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach przygotował „Jasełka z uśmiechem”, razem z  panią Barbarą Włodarz.
Grupa teatralna reprezentująca Zespół Szkół nr 1 w Bobowej przybliżyła nam sceny z Biblii o narodzeniu Chrystusa w przedstawieniu pt. „Walka dobra ze złem”. Zespół przygotowały panie: Lidia Łaś i Agnieszka Zagórska-Walicka.
Na zakończenie przeglądu dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Brzanie zaprezentowały przedstawienie „W Betlejemskiej stajence”. Opiekunką grupy była Anna Magiera.
Kolejny raz widzowie mogli się przekonać, że wyobraźnia twórców przedstawień jest bogata i nieprzewidywalna.
Organizator, czyli Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa gratuluje młodym artystom udanych występów a opiekunom grup i rodzicom składa wielkie podziękowania za trud włożony w przygotowanie widowisk, wspaniałe dekoracje i stroje. (JM)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *