Wojewódzki tytuł „Ekoszkoła 2016” dla Wilczysk

  1. czerwca w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2016”. Projekt ten był realizowany w 4 rundach, do których to uczniowie przygotowywani byli przez nauczyciela przyrody panią Barbarę Włodarz.

Runda I – Wiedza, startowały drużyny trzyosobowe. Oceniany był cały zespól piszący test składający się z zadań zamkniętych i otwartych. W rundzie tej startowali uczniowie klasy V: Ilona Sus, Aleksandra Zabielny i Tomasz Brończyk.

Runda II – Praca plastyczna, uczniowie wykonywali plakat o środowisku przyrodniczym swojej miejscowości, ukazując ciekawe okazy flory i fauny dla swojej gminy. Plakat przygotowali uczniowie klasy IV: Jolanta Brończyk, Weronika Pękala i Jakub Beresiński.

Runda III – prezentacja multimedialna z przebiegu działań w zakresie projektu obejmująca ostatnie dwa lata szkolne (2014/15 i 2015/16) ukazująca różnorodność podejmowanych działań ekologicznych. W rundzie tej zajęliśmy III miejsce w województwie.

Runda IV – pisemne sprawozdanie z wykonania przedsięwzięcia ekologicznego na terenie szkoły, miejscowości i gminy obejmujące ostatnie dwa lata szkolne. W rundzie tej zajęliśmy I miejsce.

Pani Bożena Nowak – wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie – Delegatura w Tarnowie dokonała podsumowania Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego we  wszystkich IV rundach. Okazało się, że nasza szkoła uzyskała zaszczytny tytuł „Ekoszkoły 2016”. Na tytuł pracowali wszyscy uczniowie poprzez swoje działanie ekologiczne, które zostały docenione przez Jury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *