Wizyta Biskupa Andrzeja Jeża w Kościele pw. Świętego Mikołaja w Siedliskach

W dniu 5 sierpnia 2018 roku w Kościele pw. Świętego Mikołaja w Siedliskach odbyła się Msza Święta, której przewodniczył Biskup tarnowski Andrzej Jeż. Jego Ekscelencję Biskupa powitał Rektor Kościeła pw. Świętego Mikołaja Ksiądz Jacek Kupiec.

Podczas nabożeństwa Biskup w swej homilii podziękował małej społeczności za trud i wysiłek włożony w odbudowę XV-wiecznej świątyni, której pięknem przez następne wieki będą mogły się cieszyć kolejne pokolenia.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnej władzy: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś, Sekretarz Gminy Pani Zdzisława Iwaniec, Rada Parafialna, Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Sędziszowej jak i zgromadzeni licznie wierni, którzy na co dzień modlą się w świątyni.

Wydarzenie zakończyli przedstawiciele Rady Parafialnej w osobach: Pani Zdzisława Iwaniec, Pani Maria Bartoszek oraz Pan Stanisław Tabiś, którzy w imieniu całej społeczności podziękowali Biskupowi za modlitwę wręczając na jego ręce pamiątkowy grawerton wraz z kwiatami oraz rzeźbą przedstawiającą postać patrona Biskupa- Świętego Andrzeja Boboli, która to wyszła spod dłuta sędziszowskiego artysty Pana Mariana Bartoszka.