Wigilia w przedszkolu w Wilczyskach

22 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w przedszkolu w Wilczyskach. Pięknie ubrane przedszkolaki w obecności swoich wychowawców oraz zaproszonych gości wcieliły się w swoje role.

Uroczystość rozpoczęła grupa młodsza, która przez ostatnie tygodnie wraz ze swoimi paniami przygotowywała Jasełka. Przedstawienie obfitowało w kolędy śpiewane przez wszystkie dzieci. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odgrywały swoje role we wspaniałych strojach. Na scenie pojawiła się Maryja i Józef, aniołki, trzej królowie oraz pastuszkowie. Starszaki również przedstawiły świąteczną niespodziankę, piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy. Dzieciaki recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Po części artystycznej odbyło się spotkanie wigilijne, wspólna modlitwa, połamanie się opłatkiem oraz tradycyjne dania a także wspólne śpiewanie kolęd. Tego dnia wszyscy poczuli klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas uroczystości wigilijnych, które odbywały się w przedszkolu, mieliśmy możliwość połączenia się internetowego z uczennicą z grupy starszej. Dziewczynka ze względu na swoją chorobę nie może uczęszczać do przedszkola.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek oraz słodycze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *