Wigilia w przedszkolu w Wilczyskach

22 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w przedszkolu w Wilczyskach. Pięknie ubrane przedszkolaki w obecności swoich wychowawców oraz zaproszonych gości wcieliły się w swoje role.

Uroczystość rozpoczęła grupa młodsza, która przez ostatnie tygodnie wraz ze swoimi paniami przygotowywała Jasełka. Przedstawienie obfitowało w kolędy śpiewane przez wszystkie dzieci. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odgrywały swoje role we wspaniałych strojach. Na scenie pojawiła się Maryja i Józef, aniołki, trzej królowie oraz pastuszkowie. Starszaki również przedstawiły świąteczną niespodziankę, piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy. Dzieciaki recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Po części artystycznej odbyło się spotkanie wigilijne, wspólna modlitwa, połamanie się opłatkiem oraz tradycyjne dania a także wspólne śpiewanie kolęd. Tego dnia wszyscy poczuli klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas uroczystości wigilijnych, które odbywały się w przedszkolu, mieliśmy możliwość połączenia się internetowego z uczennicą z grupy starszej. Dziewczynka ze względu na swoją chorobę nie może uczęszczać do przedszkola.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek oraz słodycze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *