„Weekendy z piłką ręczna” – awans na województwo SP w Wilczyskach

Z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które rozegrane zostaną w naszym kraju Związek Piłki Ręcznej przygotował dla dzieci z młodszych klas program szkoleniowy pn. „Weekendy z piłką ręczną”. Zadanie objeło swym zasięgiem: Krakowski Obszar Metropolitalny : miasto Kraków oraz powiaty: bocheński, krakowski, miechowski, myślenicki, proszowicki, wielicki, subregion tarnowski: miasto Tarnów oraz powiaty: brzeski, dąbrowski, tarnowski, Małopolska Zachodnia: powiaty : chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki, subregion sądecki : miasto Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, subregion podhalański: powiaty: nowotarski, tatrzański, suski.
Dziewczęta i chłopcy ze SP w Wilczyskach w miesiącach: październik i listopad uczestniczyli w spotkaniach w ramach w/w projektu, który realizowany był w Nowym Sączu. W trakcie spotkań trenerzy prowadzili zajęcia podczas których dzieci doskonaliły umiejętności techniczne z zakresu gry w piłkę ręczną. Każde spotkanie zakończone było turniejem.

Uczniowie SP w Wilczyskach zaprezentowali się wspaniale na tle innych drużyn. Chłopcy po zakończonej rywalizacji zajęli wysokie 3 miejsce. Natomiast dziewczęta zajęły 1 miejsce, zapewniając sobie udział w finale wojewódzkim.

Finał Wojewódzki odbędzie się 12 grudnia w małej hali Tauron Arena. Wyłonieni podczas finału Mistrzowie w kategorii dziewcząt i chłopców wezmą udział w „dziecięcej asyście honorowej” jednej z drużyn – uczestników Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej w roku 2016.

TRZYMAMY KCIUKI ZA DZIEWCZĘTA Z WILCZYSK.

 

Kolejność w turnieju „weekendy z piłką ręczną” kat. dziewcząt:

1.SP Wilczyska

  1. SP Złockie

3.SP Świniarsko

4.SP nr 20 Nowy Sącz

  1. SP Piątkowa

Kolejność w turnieju „weekendy z piłką ręczną” kat. chłopców

1. SP 20 Nowy Sącz
2.SP Muszyna Złockie
3.SP Wilczyska
4.SP Libusza
5. SP 2 Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *