Warsztaty literackie dla uczniów kl. IV – V.

     29 maja b.r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa odbyło się spotkanie z pisarzem Andrzejem Grabowskim – pseudonim John Vern.

Do Bobowej przyjechał z Ciężkowic na zaproszenie Pana Burrmistrza. Nasza szkoła również skorzystała z tego spotkania. Twórczość autora uczniowie poznali wcześniej na lekcji j.polskiego. W trakcie spotkania autor opowiadał o swojej "przygodzie z piórem", recytował wiersze, czytał humoreski, fragmenty książek. Wiersze i opowiadania poruszają problemy dzieci, mają niezwykłe wartości wychowawcze, uczą wrażliwości, kształtują właściwą postawę i zachowanie wobec zwierząt. Czytanie książek to kapitał naszego języka. Zaprezentował napisane przez siebie utwory. Szczególnie polecał "Przygody skrzata Wiercipiętka", "Bractwo rycerzy", wiersze "Ulubione śmieszne i pocieszne". Napisał ponad 80 książek. Jest laureatem wielu konkursów i nagród. Został odznaczony Orderem Uśmiechu. Jego przygoda z pisaniem rozpoczęła się w V klasie szkoły podstawowej. Pisarz wyrósł na książkach Kornela Makuszyńskiego, natomiast poezja pana Grabowskiego to zasługa twórczości Ernesta Brylla. Autor odpowiadał na pytania dzieci, podpisywał dedykacje w tomikach swoich wierszy i opowiadań. Rozdawał autografy.

   Spotkanie z poetą pozostawi zapewne w pamięci wiele miłych przeżyć  i wspomnień, być może zachęci do sięgania po słowo pisane. Pan Andrzej Grabowski oczarował wszystkich uczniów swoimi opowieściami szczególnie z dzieciństwa.

 

P1020247 P1020249 P1020251 P1020246

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *