,,W naszych rękach Ziemia cała’’ – Przedszkole w Wilczyskach

Pod tym hasłem 11 października 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym w Wilczyskach odbyło się  spotkanie w ramach wdrażania programu ochrony powietrza województwa małopolskiego ,,Małopolska w zdrowej atmosferze’’. Przedszkolaki przygotowały scenkę zachęcającą do wybierana  rowerów, zamiast pojazdów emitujących spaliny .Dzieci w wierszach i piosenkach opisywały jak należy dbać o powietrze potrzebne do życia ,nie tylko ludziom , ale też zwierzętom i roślinom.

Od tego roku szkolnego o czyste ,zdrowe powietrze w przedszkolu pomoże zadbać oczyszczacz zakupiony przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. To urządzenie ma za zadanie oczyścić powietrze z wirusów, bakterii i alergenów , ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób i infekcji dróg oddechowych .Daje to szansę na zmniejszenie zachorowalności u dzieci i  obniżenie objawów alergicznych.

Aby w pełni zadbać o zdrowie dzieci i swoje musimy pamiętać by nie spalać śmieci, zaopatrywać się w węgiel dobrej jakości, wymienić przestarzałe  piece. Uczmy się od przedszkolaków, które już to wiedzą  ,że dbałość o środowisko jest obowiązkiem nas wszystkich.