Umiemy łączyć naukę z pasją sportową.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczyskach , rok szkolny 2014/2015 , który podsumowaliśmy 30 czerwca 2015 roku zapisujemy jako bardzo udany . Jesienią 2014 roku obchodziliśmy uroczyście 3 okrągłe rocznice : 70 rocznicę pacyfikacji wsi Wilczyska , 40 rocznicę oddania do użytku nowej szkoły z nadaniem imienia Bataliony Chłopskie i 20 rocznicę rejestracji stowarzyszenia sportowego pn. Uczniowski Klub Sportowy ,, Sęp’’. W 40 rocznicę szkoły zorganizowaliśmy dostojną uroczystość połączoną z nadaniem szkole sztandaru . Święto szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą koncelebrowaną przez księży : Sławomira Gulika , ks dr Jana Knutelskiego i ks. Kazimierza Soleńskiego. W Domu Kultury uczniowie wystąpili z programem nawiązującym do wydarzeń sprzed 70 , 40 i 20 lat , a zaproszonym gościom podziękowaliśmy za pomoc w realizacji zadań , które wykonano na terenie szkoły i przedszkola wręczając pamiątkowe statuetki. Sukcesem szkoły były wysokie wyniki sprawdzianu klasy szóstej, do których doszliśmy poprzez wiele działań w ciągu roku szkolnego. 8 uczniów nagrodzonych zostało w konkursie ,,Najlepsi z najlepszych’’ za wiedzę a 20 za wyniki sportowe. W zestawieniu szkół w gminie daje nam I miejsce . Szczególne podziękowania należą się uczniom za konkursy przedmiotowe :

 

Radosław Sus

 

Pękala Szymon

 

 

Walg Hubert

 

 

 

Święs Joanna

 

 

 

 

Pękala Weronika

 

 

Brończyk Jolanta

 

Finalista etapu wojewódzkiego konkursu przyrodniczego

 

Etap rejonowy konkurs humanistyczny-etap rejonowy

konkursu ortograficznego pn. Dyktando Niepodległościowe

 

Etap rejonowy konkursu przyrodniczego

Etap wojewódzki konkursu historycznego

Wielcy Polacy wybitni generałowie

 

I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym

pn. ,,Oddając krew ratujesz życie

I miejsce w konkursie plastycznym

,,Praca leśnika w oczach społeczeństwa’’

 

II miejsce w rejonowym konkursie pn.,, Mój las’’

I miejsce w gminnym konkursie języka angielskiego

 

III miejsce w rejonowym konkursie pn. ,, Mój las’’

 

 

 

Barbara Włodarz

 

Mirosława Kwarcińska

 

 

Barbara Włodarz

Mirosława Kwarcińska

 

 

Radzik Elżbieta

Gryzło Ewa

 

 

 

Barbara Włodarz

Ligęza Katarzyna

 

Włodarz Barbara

 

 

 

Szymon Pękala zwyciężył indywidualnie w gminnym konkursie Wiedzy Pożarniczej i reprezentował gminę na szczeblu powiatu , a zespół drużynowo również zajął I miejsce – uczniów przygotował pan Zbigniew Ligęza. W szkole bardzo prężnie działają kółka zainteresowań : kółko teatralne pn. Teatrzyk spod ławki prowadzony przez Barbarę Włodarz / uczestniczył w przeglądach zespołów jasełkowych, przeglądach w Bobowej i Gorlicach/ kółko taneczne prowadzone przez panią Katarzynę Ligęza , Patryk Kołodziej i Jarosław Skrzypek przygotowani przez Ewę Gryzło zajęli II miejsce w II Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej . Uczennica Joanna Święs zwyciężała w konkursach plastycznych : ,,Praca leśnika w oczach ,dziecka ‘’ ,, Uśmiechnij się’’ ,, Oddając krew ratujesz życie’’ ,, Mój las ‘’Jesteśmy jedyną szkołą w gminie w której odbywa się konkurs Czytającej szkoły , w tym roku XII edycja ,koło czytelnicze otrzymało list od pani Minister Joanny Kluzik Rostowskiej za film promujący czytelnictwo ,, Książki naszych marzeń’’ prowadzi go nauczyciel bibliotekarz pani Barbara Włodarz . Sukcesy na miarę ogólnopolską odnoszą szkolni sportowcy. Posiadamy finalistów Ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej pn. Szczypiorniak na orlikach w Krakowie/ reprezentowaliśmy województwo małopolskie/. Skład drużyny z Wilczysk : Kuk Karolina, Gorgosz Oliwia, Gomulak Ewa, Gorgosz Patrycja, Kawa Aneta, Ligęza Julia, Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Tokarz Natalia, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Gryzło Justyna. Mistrzami powiatu gorlickiego w tenisie stołowym są : Julia Ligęza i Szymon Pękala , mistrzynią w biegach przełajowych Laura Skrzypek. Wielu uczniów z II i III –ch miejsc reprezentowało szkołę w zawodach powiatowych , rejonowych i wojewódzkich. Organizujemy wiele zawodów sportowych : piłki ręcznej ,,Skrzacik’’ w którym udział biorą zespoły z województw małopolskiego i śląskiego , turnieje dla pracowników oświaty w tenisie stołowym. Uczestniczyliśmy w zawodach piłki ręcznej w Krakowie ,Świętochłowicach , Skrzyszowie , Tarnowie , Nowym Sączu , Libuszy ,Lipinkach , a nasi wychowankowie kontynuują treningi w klubach Olimpia Nowy Sącz, Wiertmet Libusza , są powoływani do kadr województwa małopolskiego , a Kinga Janik wyjechała do Paryża na turniej z reprezentacją Polski. Uczniowie wymienieni za zasługi sportowe w większości otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i wzorowe zachowanie . Organizowane były wyjazdy do Kielc i Krakowa na mecze piłki ręcznej . W szkole i przedszkolu realizowane były projekty , które poprawiły bazę dydaktyczną i warunki pracy :

  • Zmodernizowano oddział przedszkolny za kwotę 87 000 zł.
  • Powstało miasteczko rowerowe wartości 78 000 zł. / 50000 zł. z tzw. Małych projektów LGD Gorlice
  • Powstała ścieżka przyrodnicza – przy wsparciu Nadleśnictwa Gorlice – wartość zadania 8 000 zł. Dzieci wykonały budki lęgowe , paśniki dla bażantów i saren , nawiązaliśmy współpracę z kołem łowieckim ,, Bażant’’

Ze środków własnych i siłami pracowników szkoły , wyremontowano salę dydaktyczną dla klasy I , wyposażając w nowe meble , sanitariaty w przedszkolu, powstał plac zabaw z mini ścianką wspinaczkową.

Podejmowaliśmy akcję:

  • Góra grosza
  • Sprzątanie świata , połączone z zasadzeniem drzewek , przekazanych przez Nadleśnictwo Nawojowa
  • Występ w finale WOŚP w Bobowej

Kalendarz szkolnych uroczystości zrealizowaliśmy w 100 % , zapraszając gości , którym serdecznie dziękujemy za udział.

Pragnę gorąco podziękować : Radzie Pedagogicznej , Radzie Rodziców , Samorządowi Uczniowskiemu Dziękujemy gospodarzom Domu Kultury i terenu wokół za możliwość organizacji wielu imprez w tych obiektach. Szczególne podziękowania kierujemy do władz samorządowych gminy Bobowa za wspieranie naszych pomysłów i pomoc merytoryczną pracowników , a panu Burmistrzowi za pomoc finansową . Dziękujemy sponsorom , za wsparcie finansowe naszych działań. W poczuciu dobrze wykonanej pracy udajemy się na zasłużony wakacyjny wypoczynek, życząc wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Dyrektor ZSP w Wilczyskach : Wiesław Tarasek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *