U księdza na imieninach…

W niedzielny wieczór 18 czerwca 2017r. sala „Koronki” wypełniła się po brzegi ludźmi, pragnącymi wspomnieniami wrócić do osoby ks. Jana Czuby, który 19 lat temu zginął męczeńską śmiercią w Kongo, a wcześniej był wikarym w naszej parafii.

Okazją do spotkania były imieniny Jana, a przygotowali je byli uczniowie, wychowankowie ks. Jana, którzy przed laty chodzili z nim w góry, na pielgrzymki, grali w teatrze itp. Imieninowi goście usłyszeli, w jaki sposób pamięć o tym kapłanie czczona jest w różnych miejscach naszej diecezji, zostali także zapoznani z planami przygotowań do obchodów 20. rocznicy jego śmierci i obejrzeli film „Zostaję na miejscu do końca” przedstawiający biografię ks. Jana i okoliczności jego śmierci.

W drugiej muzycznej części spotkania wszystkich porwał radosny nastrój śpiewania pielgrzymkowych piosenek. Wydarzeniu towarzyszyły także opowiadania dotyczące wspomnień oraz liczne anegdoty- nastrój spotkania był bardzo rodzinny. Piękna oprawa muzyczna oraz wystrój wnętrza jak i domowe ciasta przygotowane przez organizatorów- Grupę ks. Jana Czuby działającą przy Kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.

Fot. CK