Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej na 13 miejscu wśród małopolskich szkół

Na 13 pozycji sklasyfikowano technikum działające w ZSZ w Bobowej w 21 Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY, pośród setki szkół objętych oceną w Małopolsce. Tym samym szkoła uzyskała tytuł ” Złotej Szkoły 2019″
Fakt ten ma dla bobowskiej szkoły ogromne znaczenie, szczególnie, że daleko z tyłu pozostały renomowane technika funkcjonujące w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu czy Gorlicach.

Okazuje się, że mniejsza szkoła, w niewielkiej miejscowości ma potencjał i potrafi skutecznie przygotować do egzaminów maturalnych i zawodowych nawet uczniów przychodzących do niej z przeciętnymi wynikami.
W takiej placówce uczeń nie jest anonimowy, łatwiej dostrzec jego potrzeby, zainteresowania, łatwiej też w porę zauważyć ewentualne kłopoty i odpowiednio na nie zareagować. Ta lokata to także ukłon w stronę pracujących tam nauczycieli.
Jako, że ranking ten wskazał nasze technikum jako najlepsze w powiecie gorlickim (znane gorlickie szkoły daleko z tyłu), mamy nadzieję, iż Starostwo Powiatowe zechce zainwestować odpowiednie środki aby dać szansę funkcjonowania temu miejscu na odpowiednim poziomie.
To również merytoryczna zachęta dla kończących gimnazjum i szkołę podstawową do wyboru tej placówki jako dalszej drogi kształcenia zawodowego.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym rankingiem małopolskich techników.
Ranking-2019-malopolskie