Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania w ZSO Bobowa

Tak smacznie i aromatycznie dawno nie było w naszej szkole. Dnia 09.11.2017 roku zorganizowany został VI Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania pod hasłem „Moc ziół”. Zioła odgrywają ogromną rolę w kuchni – nie tylko wydobywają aromat i podkreślają smak potraw, ale także ułatwiają trawienie, wzmagają apetyt i poprawiają metabolizm. Powinny być codziennie obecne w naszym życiu i wykorzystywane zarówno do potraw gotowanych, jak i świeżych.

Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną o ziołach w teście, w którym najlepiej wypadli: I miejsce – Wioleta Cop II miejsce – Agata Bulanda III miejsce – Danuta Nowak. Wyróżnienie za prezentację multimedialną otrzymali : Katarzyna Podobińska, Bartłomiej Nika i Gabriela Róż. W ocenie organoleptycznej ziół najlepszy okazał się Łukasz Romańczyk.

Na długiej przerwie uczniowie i nauczyciele mieli możliwość degustacji zdrowej żywności . Były to: ziemniaki pieczone w ziołach z dodatkiem ziołowej pasty serowej, ciasto drożdżowe z owocami pod kruszonką, muffiny z rodzynkami na maślance i ciastka miodowe z powidłem śliwkowym. Zapachniało również herbatami ziołowymi: z melisy, mięty i dzikiej róży z malinami.

http://www.zso.bobowa.eu/index.php/9-aktualnosci/556-szkolny-dzien-zdrowego-odzywiania-w-zso-bobowa