Sukces Honorowych Dawców Krwi w Bobowej

W niedzielę 10 marca 2019r. w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej po raz kolejny przeprowadzono akcję oddawania krwi, której organizatorem byli: Burmistrz Bobowej, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy UM w Bobowej, a także HDK OSP Łużna i Fratres Łużna.

Do akcji krwiodawstwa licznie włączyli się członkowie Klubów HDK, strażacy oraz mieszkańcy Bobowej i okolicznych miejscowości. Chęć niesienia pomocy innym, a także satysfakcja z tego, że można komuś uratować życie skłania krwiodawców do dzielenia się częścią siebie, bo jak wiadomo krew jest bezcennym darem. Uczestnicy niedzielnej akcji mogą pochwalić się pięknym wynikiem, to dzięki nim udało się zebrać prawie 26 l krwi, które zasili bezcenne konto Klubu Honorowych Dawców Krwi, na tak dobry wynik zapracowało 57 osób, które po przeprowadzonych badaniach lekarskich zostało zakwalifikowane do oddania krwi.

Wszyscy którzy przybyli do bobowskiej „Koronki” jak zawsze mogli skosztować przepysznych domowych ciast, wypić gorącą kawę i herbatę, a także miło spędzić czas. Na pewno uczestnicy niedzielnej akcji mogą być z siebie dumni, należą się im gratulacje i podziękowania za propagowanie idei honorowego oddawania krwi, podziękowania należą się także personelowi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Krakowie Oddział w Gorlicach za sprawne i życzliwe przeprowadzenie akcji.