Spotkanie wigilijne na bobowskim Rynku

W niedzielne popołudnie w dniu 21 grudnia 2014 r. na bobowskim Rynku po raz kolejny odbyło się spotkanie wigilijne.

Wigilia rozpoczęła się bardzo uroczyście. Ksiądz dziekan Marian Jedynak – proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odmówił modlitwę i poświęcił opłatki. Burmistrz Pan Wacław Ligęza, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Tabiś złożyli wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze życzenia świąteczne, aby ten wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych przyniósł wiele miłości, radości, ciepła i optymizmu. Mieszkańcy podzielili się opłatkiem i składali sobie wzajemnie życzenia.

Nie obyło się bez uczty wigilijnej. Pracownicy Urzędu Miejskiego   rozdawali świąteczne przysmaki: barszcz, pierogi, kapustę z grzybami,  przygotowane przez gminną stołówkę. Każdy mieszkaniec mógł do  spróbować wszystkich potraw.

Wigilię uświetnili: dziecięca  i młodzieżowa schola Parafialna przy Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Bobowej, chór parafialny „Cantate Deo” przy Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Bobowej oraz  orkiestra dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobowej.

W Sali widowiskowej „ Koronka”  można oglądać wystrój  stołów wigilijnych w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Nie zabrakło także niespodzianki w osobie św. Mikołaja, który przyjechał wozem wypełnionym siankiem na wigilijny stół oraz przywiózł pierniki wraz z życzeniami dla mieszkańców.

Organizatorem i pomysłodawcą Wigilii był Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *