Spotkanie rodzinne przy Szkole Podstawowej w Stróżnej

11 czerwca 2017 roku. Przy Szkole Podstawowej w Stróżnej odbyło się rodzinne spotkanie, które zintegrowało Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka.

Do zorganizowania Dnia Rodziny włączyła się z dużym zaangażowaniem Rada Rodziców.

O godz. 15:00 w niedzielę na Sali gimnastycznej licznie zgromadzili się rodzice ze swoimi pociechami. Pan dyrektor mgr Andrzej Płaziński powitał serdecznie rodziny, życząc miłej zabawy.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Szkolnej złożyli życzenia swoim ukochanym mamusiom i tatusiom. Dzieci z zerówki wraz z wychowawczynią panią Zofią Szura wierszami i piosenkami wprowadziły w nastrój radości.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występ teatrzyku SZPILA pod kierunkiem pani Wiesławy Wiatr i pana Tomasza Taraska. Młodzi aktorzy zafascynowali oglądających sztuką ,,Nie ma tego złego’’. Aplauzy świadczyły o tym, że uczniowie wykazali się wspaniałym kunsztem aktorskim.

Następnie druhowie z OSP Stróżna zaprezentowali profesjonalnie  w jaki sposób przebiega akcja ratownicza poszkodowanego człowieka w wypadku samochodowym. Jeden ze strażaków komentował kolejność udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych. Dzieci mogły poćwiczyć sztuczne oddychanie na fantomie pod okiem strażaków.

Ciekawe atrakcje czekały też na dzieci i rodziców na orliku. Konkursy przygotowali nauczyciele. Rodzice bardzo chętnie brali udział w różnych konkurencjach. Zwycięzcy w konkursach byli nagradzani. Wszyscy świetnie się bawili i dopingowali uczestników. Prowadzącym i komentatorem był nauczyciel wychowania fizycznego pan Jacek Tarasek.

Uczniowie klas 4-6 i absolwenci tej szkoły rozegrali mecz piłki nożnej z OSP Stróżna i … oczywiście wygrali ten mecz.

Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich grilla, ciasta domowe, a dla dzieci dodatkowo lody, ciasteczka i napoje. Można było również kupić słodycze, napoje i inne domowe przysmaki.

Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy dzieci – właściwie animowanie na postacie bajkowe. Zajęła się tym utalentowana mama pani Agnieszka Ligęza.

Niedzielne popołudnie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.