Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Wilczyskach

04. września uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wilczyskach po uroczystej          Mszy św. rozpoczęli nowy rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu młodzież dowiedziała się o zmianach jakie ją czekają w nowym roku szkolnym. Następnie Dyrektor Szkoły wraz z panią Mirosławą Kwarcińską – opiekunem Ogólnopolskigo konkursu historycznego „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, wręczył  nagrody rzeczowe Juli Ligęzie, Weronice Pękali, Jolancie Brończyk i Tomaszowi Brończyk. Uczniowie ci znaleźli się w 4 laureatów spośród 18 w całej Polsce.

Po uroczystościach szkolnych   piłkarki  wraz z   trenerem   udały się   na uroczystą   Sesję Rady Miejskiej w Bobowej podczas  której  Burmistrz Pan Wacław Ligęza   wręczył im  nagrody za zajęcie   III miejsca   w finale ogólnopolskim szkół podstawowych w mini piłce ręcznej w kategorii dziewcząt w dniach 10-12 czerwca 2017 r. w Głuchołazach.

Skład drużyny: Monika Gruca, Aleksandra Zabielny, Magdalena Serafin, Laura Skrzypek, Izabela Skrzypek, Julia Ligęza, Magdalena Jurek, Jolanta Brończyk, Natalia Tokarz, Justyna Gryzło, Gabriela Steinhoff, Weronika Pękala, Patrycja Święs.

Za osiągnięte sukcesy trener Pan Zbigniew Ligęza  otrzymał nagrodę Burmistrza. W podziękowaniu za wsparcie i wszelką pomoc pan Zbigniew Ligęza przekazał Burmistrzowi statuetkę od uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczyskach.