Rekolekcje Wielkopostne w ZSO

Tegoroczne Szkolne Rekolekcje Wielkopostne odbywały się dwuetapowo. Poranne spotkania miały miejsce w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Konferencje o szczęściu, wolności i odpowiedzialności wygłaszał ks. Marcin Bukowiec-wikariusz z Ropy. W szkole natomiast odbywały się spotkania z zaproszonymi gośćmi. Pierwszego dnia wystąpili członkowie Ruchu Czystych Serc z ks. Pawłem Marcem – wykładowcą na Wydziale Teologicznym UP JP II w Tarnowie, którzy dzielili się z nami ideą ruchu i zachęcali do podjęcia nowego STYLU życia opartego na czystości zmysłów, myśli, serca i ciała.

W drugim dniu rekolekcji pani psycholog Katarzyna Zabdyr z Dominikańskiego Centrum o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach z Krakowa objaśniała w jaki sposób możemy być manipulowani we współczesnym świecie.

W ostatni dzień pielgrzym i podróżnik, redaktor i wykładowca, pan Wojciech Molendowicz zabrał nas w podróż do Santiago de Compostella. Ponadgodzinna opowieść o historii szlaku św. Jakuba w wielu z nas zrodziła pragnienie podjęcia w przyszłości podobnej wędrówki w poszukiwaniu Boga i pokoju serca.

http://www.zso.bobowa.eu/index.php/9-aktualnosci/647-rekolekcje-wielkopostne-2018